PARAZİTLİ SES SORUNU

rupes

Üye
Selam ustalar,bir müzik aletinde normal çalışırken parazitli sesler sorunu var.
Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
Cihazın ana kartının resimlerini ekliyorum lütfen acil.teşekkürler
Resim 009.jpgResim 010.jpg

Konu hakkında küçük bile olsa bir öneriniz varsa bekliyorum arkadaşlar

Dostum sesi üreten cihazın ne olduğunu marka model olarak yazarsan ,

Ayrıca bu parazit cihazdan değilde şebekeden gelebileceğinide düşünmelisiniz. Öncelikle cihazınızın ne olduğunu yazın. Ne olduğunu bilmeden sorunuza cevap vermek gerçekten güç.. belki cihazınızı beslediğiniz adaptör smps v.s. de de sorun olabilir düşüncesindeyim.

Dostum sesi üreten cihazın ne olduğunu marka model olarak yazarsan ,

Ayrıca bu parazit cihazdan değilde şebekeden gelebileceğinide düşünmelisiniz. Öncelikle cihazınızın ne olduğunu yazın. Ne olduğunu bilmeden sorunuza cevap vermek gerçekten güç.. belki cihazınızı beslediğiniz adaptör smps v.s. de de sorun olabilir düşüncesindeyim.

üstat ilgin için teşekkürler
cihaz org,parazitli sesin kaynağı besleme veya adaptörde değil ana kartta.
çünkü başka ana kart takınca parazitli ses olmuyor.

2. resimde sağda altta regüle devreleri görünüyor. regüle entegresi ve filtre kapasitörlerinin kontrolünü yapmanızı öneririm. Bu parazit sabit bir parazitmi bir vınıltı gibi yoksa orgunuzun farklı mod ayarlarında değişen bir parazitmi.. Sabit olması regüle kısmından olması olasılığı değişken olması orgunuzun modlarını ayarlayan işlemci v.s. entegrelerde olması olasılığını çıkarır.

2. resimde sağda altta regüle devreleri görünüyor. regüle entegresi ve filtre kapasitörlerinin kontrolünü yapmanızı öneririm. Bu parazit sabit bir parazitmi bir vınıltı gibi yoksa orgunuzun farklı mod ayarlarında değişen bir parazitmi.. Sabit olması regüle kısmından olması olasılığı değişken olması orgunuzun modlarını ayarlayan işlemci v.s. entegrelerde olması olasılığını çıkarır.

Parazitli ses her durumda var.yani org hangi şartlarda olursa olsun o ses mevcut

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri