Panoya Priz Bağlamak

hasanali

Üye
elektrikçi arkadaşlar,kendime ait evde oturuyorum.ana panoya sayaçtan sonra priz bağlanırmı.bazen priz lazım oluyor.yakında yok.uzaktan seyyar çekmek gerekiyor.kanunen(tedaş) bir sakıncası var mı...tşk.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herhalde bir apartmandan bahsediyorsunuz ana sayaç panosunda ortak mahal sayacı vardır bunun çıkışına bir sigorta koyup sıvaüstü bir priz monte edebilirsiniz. İşin yasal kısmına gelirsek tek sakıncası projede olmayan bir işlem yapılmasıdır. Xedaş açısından problem olmaz onlar mühürlere ve yazacakları faturanın karşılığını almaya bakar.

dostum ev müstakil,tek katlı ,bir pano var.sayaç okumaya geldikleri zaman, bu prizin panoda ne işi var diye sorarlar mı,acaba diyorum.

dostum ev müstakil,tek katlı ,bir pano var.sayaç okumaya geldikleri zaman, bu prizin panoda ne işi var diye sorarlar mı,acaba diyorum.
1-Ev müstakil ise daire içinden dışarıya bir hat neden çekmiyorsunuz?
2-Müstakil bir ev ise sayaç panosu ile ev arası nasıl uzak olabilir anlayamadım ?

kapıdan dışarıya,bazen seyyar gerekiyor.pano yakın oluyor.yönetmeliğe uygun mu,bağlanırmı,bağlanmaz mı.

Müstakil evlerde Sayaç panosu komple mühürlüdür hiç bir şekilde müdahale edilemez.

dostum bizim sayaç panonun içinde, sigorta falan var.sadece sayaç mühürlü,pano açık,sigorta atarsa ,değiştirmek gerekirse,mühürlü olsa sigortayı nasıl değiştireceğiz.

dostum bizim sayaç panonun içinde, sigorta falan var.sadece sayaç mühürlü,pano açık,sigorta atarsa ,değiştirmek gerekirse,mühürlü olsa sigortayı nasıl değiştireceğiz.

Müstakil evlerde de, sayacı daire önünde olanlarda da, toplu halde ana sayaç panosunda olanlarda da bölmeler komple mühürlüdür. Sayaç sigortasını değiştirmek için Xedaş'a haber verilir, xedaş gelip tekrar bölmeyi mühürler. Sigorta sayacın girişindedir.

imagesCA2IDLRE.jpg

Sayın scorpion eyes; muhtemelen arkadaşın ki, linyeli monofaze sayaç panosu... Hani sayacın ve kolon sigortasının olduğu yerde ayrı bir saç kapak, linye sigortalarının olduğu yerde ayrı saç kapak olanlardan...

Sayın hasanali; hava şartlarından etkilenmeyecekse "bağla gitsin" diyemiyorum !!!
Yetkili bir elektrikçi çağır, uygunsa O bağlasın...

sayacın yakınlarında buat vardır bence
oradan faz nötr al götür yap gitsin :D

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,242
Son üye
Zaleucus

Yeni konular

Geri