Otomatik salterlerin isinmasi

sekkpl

Üye
uzun zamandir bir turlu anlamlandiramadigim bir olay var sizlerle paylasmak istedigim. belki bir sekilde yardimci olabilirsiniz. bir kac ayri yerde ayni problemi yasiyorum ancak ben size bir tanesini anlatayim. 125A bir sigorta 63A bir sigortayi besliyor. bu 63A sigorta 6 tane 25A sigortayi besliyor. sikayet, 63A sigortanin cok fazla isinmasi. 63A sigortanin uzerinden gecen akimlar 34, 33, 34. kablo 6mm lik kablo. bu sartlar altinda kablonun veya salterin isinmamasi gerekir ancak ikiside sicak. buna ragmen 125A lik sigorta normal sicaklikta. bu problemin sebebi nedir acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ölçümleri yaptığınız ölçü aleti, RMS ölçüm yapan tip değil ve akımlarınız harmonikli ise,akım
daha fazla olabilir ve bu nedenle ısınıyor olabilir.Bağlantı gevşekliği olmadığından da emin olma-
lısınız.

Ölçümleri yaptığınız ölçü aleti, RMS ölçüm yapan tip değil ve akımlarınız harmonikli ise,akım
daha fazla olabilir ve bu nedenle ısınıyor olabilir.Bağlantı gevşekliği olmadığından da emin olma-
lısınız.

Hocam , Harmonik akımları da gösterebilecek ölçü aletinin hangi özellikte olması gerekiyor?

Gözünüzden kaçmış.RMS ölçüm yapan ölçü aleti diye belirtmiştim.

fahri bey cevabiniz icin tesekkur ederim. yalniz harmonikli akimlari olcemiyor bile olsam, harmonikli akimin,olctugum akimdan 1 kat daha fazla olma ihtimali var midir? kucuk bir giyim magazasindan bahsediyorum. yuklerin cogunu aydinlatma olusturuyor.

1,5 kat ve daha fazla olma ihtimali vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,266
Son üye
Ggungorur

Yeni konular

Geri