Otomatik Kumanda ve Pano çizim programları

Eplan P8 programını bir araştırın arkadaşlar. Eğitimlerini ben verdiğim için söylemiyorum. Bahsettiğiniz progrmları kullandım ama daha verimlisini göremedim. Bunu tecrübeli bir projeci olarak söyleyebilirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
E-plan Autocad'e çok önemli bir alternatif şu anda.. Autocad'de büyük sıkıntı yaşatan sayfa numarası,klemens numarası girme gibi büyük projelerde işkence halini alan detaylar için e-planda hiçbirşey yapmanıza gerek kalmıyor çünkü zaten tüm bunları otomatik olarak kendisi yapıyor. Yine de Autocad bence seri kullananlar için her zaman kullanılmaya devam edecek

Basamak basamak bence autocad sonrada cofaso derim ne kadar cok program o kadar cok degerlenirsin

Arkadaşlar ben yenı çızım öğrenmek ıstıyorum sızce hangı programdan başlamalıyımm ılgılenenlere teşekkur ederımmm

plc proğramı verebilicek birisi varmı arkadaşlar çok acil lazım link atar mısınız

bence hepsini öğrenmelisin bizim işyerinde autocad ağırlıkta. işin temelide bu zaten

Ben proje bölümünde çalışıyorum. Şirketimiz cofaso kullanıyor. Autocad ile cofaso yu aynı alanda görmeniz birkere kesinlikle yanlış. Ben Autocad i su gibi kullanırken cofaso yu ilkkez gördüğümde bu kadar basit tembel bir program olabilirmi diye düşündüm. Sana sadece bağlantılarını düzgün yapmak kalıyor. Gerisini zaten cofaso hallediyor. Malzeme kütüphanesi de oldukça geniş zaten olmayan ürünlerin malzeme kütüphanesini kendiniz oluşturacaksınız sizlere bu seçenek de verilmiş. Ben kesinlikle cofaso harika bir plc otomasyon programıdır diyorum. E-plan kullanmadım lisanslı kullanıcısı olmadığımız için indirip kullanmaya gerek duymadım. Fakat cofaso ile de istenilen güzellikte proje hazırlamanız için kitapçığını en az 2 kere okumanız gerekmektedir. Sonra bol bol pratik yaptıktan sonra çizimlerinizde hiçbir sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum. Cofasonun eksikleri var bende bunları gördükçe bildiriyorum ama cofasoyu çok kötülüyen arkadaşların kesinlikle tam anlamıyla bu programı kullandıklarını düşünmüyorum. Çamur at izi kalsın derler ya derler işte. Herneyse Autocad de genelde pano tasarımlarını cofaso da otomasyon plc çizimlerini yapmanızı tavsiye edebilirim...

ya benimde çok işime yarayan bi program ama kullanmasını pek bilmiyorum :D

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri