OSB'lerdeki Trafo Merkezleri Hk.

Oncelikle, kullandigim klavyede turkce karakter olmadigi icin yazim hatalarindan dolayi ozur dilerim.

Organize Sanayi Bolgesi'nde denk geldigim bir projede, tesisin icinde bina sahibinin trafo merkezine ek olarak bir de ayrica muhurlu trafo merkezi (trafo merkezinden kastim sadece OG giris, cikis ve olcu hucreleri) daha kurulmustu. Bu ayrica kurulan OG hucrelerini kurma sorumlulugu/zorunlulugu OSB'ye mi ait yoksa sorumlu elektrik dagitim firmasi mi olcu ve kontrol amacli bu ayri hucreleri kuruyor? Sadece OSB'lere ozgu bir durum mudur ondan da emin degilim. Bu konu belli bir yasal mevzuat dahilinde midir? Eger oyleyse bu prosedur hakkinda bilgi rica edebilir miyim?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bina icindeki ikinci trafo merkezi, elektrik dagitim sirketinin mi yoksa farkli bir otoritenin dahil oldugu bir uygulama midir? Buna benzer bir uygulamaya denk gelmis olan var midir?

Proje ve bağlantı görüşü olmadan buna net bir cevap vermek doğru olmaz

.. bildiğim kadarı ile;
ülke genelinde illerdeki xedaş ların Osb lerdeki karşılığı Osb yönetimidir.

Oncelikle, kullandigim klavyede turkce karakter olmadigi icin yazim hatalarindan dolayi ozur dilerim.

Organize Sanayi Bolgesi'nde denk geldigim bir projede, tesisin icinde bina sahibinin trafo merkezine ek olarak bir de ayrica muhurlu trafo merkezi (trafo merkezinden kastim sadece OG giris, cikis ve olcu hucreleri) daha kurulmustu. Bu ayrica kurulan OG hucrelerini kurma sorumlulugu/zorunlulugu OSB'ye mi ait yoksa sorumlu elektrik dagitim firmasi mi olcu ve kontrol amacli bu ayri hucreleri kuruyor? Sadece OSB'lere ozgu bir durum mudur ondan da emin degilim. Bu konu belli bir yasal mevzuat dahilinde midir? Eger oyleyse bu prosedur hakkinda bilgi rica edebilir miyim?
teiaş dan dağıtım merkezlerine çıkan fiderlerin önüne dağıtım şirketleri ayrı bir dm yaparak o hattan şalta vuracak arızarın önüne geçmek için bu tarz uygulama yapıyor. sebebi enh arızarını şalt dan önceki kesici de açtırarak şalt arızasını kesip ceza yememek

teiaş dan dağıtım merkezlerine çıkan fiderlerin önüne dağıtım şirketleri ayrı bir dm yaparak o hattan şalta vuracak arızarın önüne geçmek için bu tarz uygulama yapıyor. sebebi enh arızarını şalt dan önceki kesici de açtırarak şalt arızasını kesip ceza yememek
Tesekkur ederim ama ben fiderin onundekini degil, abonenin mahaline girdikten sonra bina icinde abonenin OG hucrelerine ek olarak bir de ayrica muhurlu giris, cikis ve olcu hucrelerinin oldugu mahal vardi. Bu mahal ya dagitim sirketinin sorumlulugunda ya da OSB yonetimiyle alakaliydi ama tam olarak bilemiyorum, standart olarak uygulanan bir durumsa diye bunu ogrenmek istiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri