OP 73 Micro panel tuş sorunu hk?

ufuk82

Üye
Arkadaşlar op73 micro test etmek için çalıştırdım fakat üstündeki hiç bir tuş çalışmadı yükleme ekranı(boot loader) geldi ve(transfer vs ) seçim işlemi pamadım menude gezemedim tuşlar cevap vermiyor yazılımı transfer modunda(mecburen menude gezemediğim icin) direk yükledim fakat (yazılım siemensin demo projesinden) açılışda proje yükleniyor öyle kalıyor projede bile tuşlar çalışmıyor ne tab nede diğer tuşlar yüklemede bir sorun görmedim ama tuşlar çalışmadığı için büyük sorun benim icin arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilecek daha önceden bu panellerle uğraşmış arkadaşara ihtiyacım var panel arızalıda olabilir tam olarak bilmiyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba sevgili kardeşim,
aslında panel sorunu olmayabilir bu sorun. Bağlı olan panele giriş soketlerinin gevşemesi sonucunda da olabilmekte. Benim başıma da geldi çünkü. Açılış sırasında ledleri yanmakta ise veya kısa süreli çakıp geri sönüyorsa ledleri panelde büyük bir ihtimal darbe ya da başka bir dış etken sonucu tahribat olmuş olabilir. Daha da dikkatli gözlem yapabilirsen senin işin kolaylaşacaktır. Mesela takılı olan tuş durumuda etkendir. Yani bir ya da bikaç tuş takılı kalmışsa oda yapabilir. Sen muayeni bi kere daha yap diyeceğim. Benim de bu sorunum geçen yaz geçti başımdan ama sonunda çalışır hale getirebildim ;) Sevgilerimle kal iyi çalışmalar diliyorum...

siemens sitesinden örnek olarak indirdiysen demodur.
programlama yapmak istiyor wincc flexiblede kendin yapmaya çalış belki sorun ortadan kalkar

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri