Omron PC hakkında

Arkadaşlar ve değerli ustalarım tesisimizde omron Pc ile kumanda edilen bir bölüm var birkaç hata veriyor PC nin hafıza bölümünü labtopa bağlayıp incelemek istiyorum tek çekincem programı yanlışlıkla silmek böyle bi durum varmı ve silmemek için neye dikkat etmeliyim lütfen bilgi verirmişinız

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sen sil tuşuna basmadıkça bişey silinmez dostum. Hatta windows silerken sana sorar silmek istiyormusun diye...

teknisyen063 kardeş,plc ye bağlandıktan sonra online olup program akışı nı izleyebilirsi.Program indirme veya çekme butonları vardır onlara basmazan bişeycik olmaz,tabi yanlışlıkla basmazsan.Ama programın orjinalini mutlaka pc ne kaydet.

teşekkürler arkadaşalr PLC çalışıyor gerekli olçüm ve degerleri veriyor yalnızca sıralı çalıştırmayı yapamıyor modül bozulmuş olabilirmi sadece bir motoru manuel çalıştırıp diger motorlar otomatik devreye giriyordu ( biraz inceledim kablo kopugu olabilir diye) şimdi sıralı olarak hiçbir motor çalışmıyor neden kaynaklana bilir

yaptgım araştırmada 4. ek modül giriş var çıkış sıralı çalıştır komutu verdigimde dace 1. motor çalışıyor diger motorlar çalışmıyor motorların ( çalışması için 4 5 6 11 12 13 çıkışlarına enerji gelmesi lazım köprü atarak çalıştırdım hepsi çalışıyor ) ama normalde ilgili çıkışlara modülden çıkış olması gerekiyor sanırım modül bozuk ............ ?

Modül çalışmıyor ?
  1. Çıkış modülünün ledi yanıyor ama çıkış vermiyor
  2. Modülün optik izalatörü bozuk ne sinyal nede çıkışı var
  3. Çıkışın olduğu donanım tanınmıyor
  4. Matematiksel karşılaştırma var ama hatalı (examp: Zero divison error!)
  5. PLC iç donanımlarını görmüyor(Pili bitti)
  6. Bir şekilde modül tahsisi bilgileri bozulmuş.
  7. Program içerisindeki koşullar sağlanmadığından çıkış vermiyo
Uzay mekiği değil ise ufaktan program tasarlamaya başlasanız iyi olur !
Şimdi olmasa bile gelecekte başınızı ağrıtabilir.
Takıldığın yerleri burada sorarsın.....

Modül çalışmıyor ?
  1. Çıkış modülünün ledi yanıyor ama çıkış vermiyor
  2. Modülün optik izalatörü bozuk ne sinyal nede çıkışı var
  3. Çıkışın olduğu donanım tanınmıyor
  4. Matematiksel karşılaştırma var ama hatalı (examp: Zero divison error!)
  5. PLC iç donanımlarını görmüyor(Pili bitti)
  6. Bir şekilde modül tahsisi bilgileri bozulmuş.
  7. Program içerisindeki koşullar sağlanmadığından çıkış vermiyo
Uzay mekiği değil ise ufaktan program tasarlamaya başlasanız iyi olur !
Şimdi olmasa bile gelecekte başınızı ağrıtabilir.
Takıldığın yerleri burada sorarsın.....
öncelikle teşekkürler modülün ne ledi yanıyor nede çıkış veriyor plc için önerebileceğiniz eğitim seti varmı ?

çıkış veren modüllerden arızalı oldugunu düşündügüm mödülün çıkışlarına harici enerji verince ilgili motorları çalıştırabiliyorum

[
20150227_090358.jpg
20150227_090339.jpg

bizim kurutma tesisi kontrol panosu sorunlu olan plc sistemi

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye