Omron İnverter Haberleşmesi

çok teşekkür ederim battal kardeş

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bu sistemde plc kullanmak ne kadar gerekli? Yalnızca invertörleri durdurup çalıştıracaksanız plc kullanmaksızın operatör panelini direk invertörle haberleştirme şansınız da var. Bu durumda plc ve SCU kartı kullanmayıp maliyeti düşürme şansınız olabilir. PLC gerekiyorsa da SCU kartı kullanmayıp PLC üzerindeki porttan da invertör ve plc'yi haberleştirebilirsiniz. Fakat bu durumda protokol yazmak için biraz daha fazla uğraşmanız gerekir. Sistemin çalışması hakkında biraz daha bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin

Tanerr ' Alıntı:
Bu sistemde plc kullanmak ne kadar gerekli? Yalnızca invertörleri durdurup çalıştıracaksanız plc kullanmaksızın operatör panelini direk invertörle haberleştirme şansınız da var. Bu durumda plc ve SCU kartı kullanmayıp maliyeti düşürme şansınız olabilir. PLC gerekiyorsa da SCU kartı kullanmayıp PLC üzerindeki porttan da invertör ve plc'yi haberleştirebilirsiniz. Fakat bu durumda protokol yazmak için biraz daha fazla uğraşmanız gerekir. Sistemin çalışması hakkında biraz daha bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin

Arkadaşım..
Bir üretim bant ı dediğine göre burda bir üretim yapılıyordur.o yüzden bu bantlarada bir çok I/O vardır.sadece panelle yaparsın yapmasına ama kağıt üzerinde yaparsın..sonra hzı değişimide yapman gerekecektir.bunu sağlamak için plc şarttır.omron inertere plc de yazacağın prototcol seni çok kastırır.amerikayı keşfetmeyelim..adamlar yapmış scu kartı inverterde omronsa neden zorlanasın..

konu çok geçmişte kalmış ama bende birşeyler eklemek isterim. modbus aslında zor gibi görünen ama sadece ardı sıra gelen veya bir ağda bulunan belli sayıdaki pc gibide düşünülebilinir. adreslemeler doğru yapıldığı sürece ve plc entegrasyonuda sağlandığı sürece zor sayılmayacak bir konu ama modbus protokolünü hiç uygulamayan programcı için ilk programı çok zor olabilir. battal hocam elinden geldiği kadar açıklamış.

tkabas kardeş

v7 serisi ile 3g3mv hemen hemen aynı şeyler sana bir doc file veriyorum burada herşey ap açık..
plc de pmcr diye bir komut var onu kullanıyorsun o komut scu kartına yazdığın protocolu inverterlere uygular....scu kartına benim verdiğim protocolu direk yükle ..denendi çalışıyor.sağlam proğram..nasıl yükleyeceğinle ilgili ve diğer sorunlarla ilgili sıkıtı olursa hellederiz..sen bu dosyayı bir incele..
bu arada bahsettiğin iş nereye ait...

battal bey bu paylaşım linkleriniz zamanla kırılmış malesef. tekrar paylaşımda bulunursanız çok seviniriz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri