oksijenmetre ile invertere hız ayarı yapılması

zma64

Üye
siemens yada omron invertere endress hauser com253 transmitterden besleyip hız ayarı yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.......

Herhangi bi kontrolör varmı ? Yoksa analog sınyali direk olarakmı mıcromaster a bağlayacaksın ?

Scada üzerine veriler baglı siemens s7 300 plc den geliyor scadada okuyorum.endress hauser vericiden cıkıs alıp direk micromaster baglantısımı yapmak mı gerekir yoksa arada baska elemanlar gerekirmi.ayrıca verici üzerinde 15 vdc cıkıs var onumu kullanacagım bilmiyorum ilginize tesekkürler....

ayrıca analog sinyal direk plc ye geliyor bunu hem scadadan okumak icin kullanacagım hemde invertere ayar yapmak icin kullanabilirsem cok iyi olacak

ayrıca analog sinyal direk plc ye geliyor bunu hem scadadan okumak icin kullanacagım hemde invertere ayar yapmak icin kullanabilirsem cok iyi olacak

sorununuz tam aciklayici degil soyle yapalim sayet oksijenmetreden analog sinyal aliyorsan ve micromastere profibus uzerinde kumanda ediyorsaniz inverterinizin anlayacagi dilde sinyalinizi (convert) ederek kumanda edebilirsiniz

profibus haberlesmeniz yok ise plcnize bi analog output ekleyerek invertere hiz verebilrisiniz

oksijenmetrenin 4/20 ma output dan direk sürücünün 4/20 input dan parametreleri ayarlayarak kontrol edersin

oksijenmetrede 4_20 mA cıkısı yok girişi var incelemek istersen kodunu vereyim endress hauser com 253 transmitter ... ilgin icinde tesekkür ederim. cevaplarını ve önerilerini bekliyorum...

oksijenmetreden analog sinyali plc ye alıyorum ayrıca manuel olarak scadada manuel olarak invertere ayar yapıyorum. benim bunu oksijenmetre ile kumanda etmem için ne gerekiyor ... ilgine tesekkürler...

plc de program yazarak yapabilirsin move komutuyla oksijen değerini plc nin analog çıkışına oradan da inverterin analog girişine verebilirsin.

plc ve scada var ise yapılacak is ozetle :
1- COM 253 den gelen 4-20 ma akım sinyalini plc analog input kartına bagla
2-PLC den analog input olceklemesi yap ve sinyali transmiteri kalibre ettigin degerler arasına donustur.
3-PID kontrol bloguyla kontrolu gerceklestir.
4-cıkıs sinyalini profibus veya analog output uzerinden invertere gonder.
5- inverter parametrelerini ayarla.

ama bu dediklermi daha once hic yapmadıysan vakit alabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri