OG veya YG proje çizim

BursaBülbülü

Profesyonel Üye
Yeni mezun bir mühendis olarak AG proje çizimlerini bilmekteyim fakat OG-YG veya ENG proje çizimleri hakkında hiçbir fikrim bulunmamakta. Bu eksikliğimi tecrübeli arkadaşlardan da yardım alarak nasıl kapatacağımı açıklayabilirlerse çok sevinirim, iyi forumlar dilerim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kardeşim atilla yunusoğlu , yetkin saner, zafer ürgüplü hocalarımızın hazırladığı kitaplardan yararlanabilirsin.
ayrıca udemy üzerinden kurslara katılabilirsin. Trafo için bulabilirsen TMMOB nin hazırladığı Og trafo merkezlerinin tasarımı kitabı var onu alabilirsin.
proje örnekleri için
forum üzerinde arama yapabilir veya link e tıklayarak işine yarayanı indirebilirsin.

Bildirim geldiği için ek yapmak istedim.
udemy üzerinden eğitimler alabilirsin. Kendi adıma alıp faydalandığım kursların aşağıya bırakıyorum. Buradan görüp yaralanmak isteyen arkadaşlar da olabilir.

ENERJİ DAĞITIM PROJE HAZIRLAMA
ELEKTRİK TESİS PROJELERİ
YG TRAFO PROJESİ
ELEKTRİK DAĞITIM ŞEBEKSİ
ELEKTRİK İÇ TESİSAT
YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ
KEŞİF METRAJ HAKEDİŞ
yabancı dilin varsa aşağıdaki kursları da incelemeni öneririm.
link

kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri