og enerji sorunu

gubj81

Üye
merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sıkıntım var. og hattımda trafo üzerinde sigortanın birisi atmış durumda hattaki bilinmeyen problemden dolayı sigorta atıyor, trafoya 2 faz verdiğimde tek faz çıkışı düzgün olarak alabiliyorum ve buda bana yeterli oluyor ancak nötr de enerji görüyorum nötr boşda olduğu zaman enerjili oluyor faz gibi nötürü sistemime bağladığımda normale dönüyor bu problemımın nedenını anlayamadım..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
nedenin tabi araştır ama nötürü faz gibi sisiteme bağlamanın sakıncasını araştırmalısın bence yaptığın doğrumu yanlışmı önce buna bakalım....sen sigorta ayı normale getirip te trafoyu neden normal koşularda çalıştırmıyorsun.....

merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sıkıntım var. og hattımda trafo üzerinde sigortanın birisi atmış durumda hattaki bilinmeyen problemden dolayı sigorta atıyor, trafoya 2 faz verdiğimde tek faz çıkışı düzgün olarak alabiliyorum ve buda bana yeterli oluyor ancak nötr de enerji görüyorum nötr boşda olduğu zaman enerjili oluyor faz gibi nötürü sistemime bağladığımda normale dönüyor bu problemımın nedenını anlayamadım..

sn.gubj81

Trafonuzu iki fazda çalıştırıyor ve hala çalışıyorsa ihbar rolelerinizi acilen kontrol ettirmelisiniz.

OG bu tarz ag denemelerini kaldırmaz og'de arızalı neresiyse orasının arızası onarılır ve devreye alınır bu tarz denemeler kesici,trafo kısacası og techizatınızın ve allah göstermesin sizin zarar görmenizle sonuçlanabilir.

Bu yüzden nötrdeki elektriği bırakın sigortanın atma sebebini araştırıp onu halledin.

Kolay Gelsin...
Saygılarımla...

Önce parafudrlarınızı kontrol edin, sonra izolatörlerinizle beraber hattınızı.
Trafonuza üç faz da giremediği için trafo çıkışındaki "yıldız noktası" kaymış drumda. Bunun için nötürde enerji var gibi görünüyor. Arızayı giderdiğinizde olay normale dönecektir.

teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz cevaplarda haklısınız herşeyi normale döndürmek en doğru olanı ancak bazen şartlar el vermiyor kış şartlarında hiç çıkamadığımız noktaar oluyor ve tek faz yeterli olduğundan o şekilde çalışabiliyoruz bir süre bahsettiğim arıza bu şekilde çalıştırdığım bütün sahalarda olmuyor bir kaç yerde karşılaştım ve nedenini anlayamadığım için sizlere sordum....gen arkadaş 'ın bilgileri içiçn teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri