O.g ve y.g de kullanılan,havayi hat ve yer altı hatlar.

Emrah

Onursal Üye
Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar,
Sizce o.g ve y.g de kullanılan havayi hat ve yer altı hatların,kullanış amaçları neye göre değişir ve bu hatların düzenlenmesi neye göre hazırlanır.
Konu hakkında ki yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bana göre o bölgenin elektrik ihtiyacına göre
zaten şehir hattıysa sağlamlık ve görüntü kirliliğinden dolayı yer altından
köy hatları veya şehirler arası ise havai hat olarak taşınırlar

yeraltı hatları artık bitti havai hatta göre cok masraflı ve zahmetli .
arıza bulmkda zahmetli yeraltı hatta

gereksiz yere acılan konu başlığı gibi geldi bana. bunu az cok elektrikle ugasan herkes bilir gibi düsünüyrum

Konu ile ilgisiz mesaj yazmayınız. Tekrarında mesajınız silinecektir.

Düzenleme: Roboelektronik

Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz

Yerşekilleri,yerleşim alanı,demiryolları,köprü vb durumlar göz önüne alınarak etüd-projesi çizilerek direk çeşitleri seçilir

OG fabrika içinde dağıtım yapılacaksa eğer, yeraltı kablosu kullanılır. Gibi...

Merhaba arkadaşlar,
Amacım sadece konudaki ayrıntı ve püf noktalarını sizlerin görüşleri doğrultusunda araştırmak ve gerekli bilgileri edinmektir.
Konuyla bağıntısı olmayan bir çok mesaj yazılmış.Hatta,"gereksiz yere acılan konu başlığı gibi geldi bana. bunu az cok elektrikle ugasan herkes bilir gibi düsünüyrum "gibi bir yorum bile gelmiş,muhakkak bir çok kişi bu konuya vakıftır.
Lütfen ilgisiz mesajlar yazmayınız...

Arkadaslar öncelikle verdiğiniz bilgiler için cok teşşekkür ederim. benim sıkıntım yer altı kablosunda kısadevre var ben bu lkabloyu nerden kısa devre olduğunu nasıl bulabilirim acil gerekiyo lütfen yardımcı olurmusunuz simdiden cok teşekkür ederim ...

Yeraltı kablo arıza test cihazlarıyla bulunabilir.Detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olabilirim.İyi günler

yer altı kablosunda kısa devre yada toprak gibi bi arıza varsa müracaat teaş-tedaş'a olmak zorunda. onların almanyadan gelem özel minibüsleri var ve trayıp arızayı bulup yerini gösteriyorlar. ankarada başıma gelmişti yıllar önce

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri