Neuntronu Tüketici Haklarına Şikayet Ettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Istinyedeki evime ve bahcesine kamera yaptırdım neutron marka ile fakat gece eski tv lerde oldugu gibi cok yogun bir karıncalanma oluyordu aradık yapan firmayı bunlar bu kadar oluyor deyip kestirdiler biraaz daha arastırınca da neoutron da balitek mi baleti k mi gibi firmalar zaten problemlermiş güvenlik piyasasında tüketici haklarına gittim bu işin peşini bırakmayacam bir sey daha oğrendim cok kazık fıyata yapmışlar samsung yaptırdım bu markadan daha ucuza ve mükemmel bir gorüntü aldım
bu arada baktım ürünleirn kodlarına TR-16 kaydeden kutu NT-2780 ve NT-2881 bu ürünler berbat ötesi paramı boşuna verdim geri de alamıyourm

Son düzenleme:
Istinyedeki evime ve bahcesine kamera yaptırdım neutron marka ile fakat gece eski tv lerde oldugu gibi cok yogun bir karıncalanma oluyordu aradık yapan firmayı bunlar bu kadar oluyor deyip kestirdiler biraaz daha arastırınca da neoutron da balitek mi baleti k mi gibi firmalar zaten problemlermiş güvenlik piyasasında tüketici haklarına gittim bu işin peşini bırakmayacam bir sey daha oğrendim cok kazık fıyata yapmışlar samsung yaptırdım bu markadan daha ucuza ve mükemmel bir gorüntü aldım

neutron : balitech artık herkes biliyor.

bu arada baktım ürünleirn kodlarına TR-16 kaydeden kutu NT-2780 ve NT-2881 bu ürünler berbat ötesi paramı boşuna verdim geri de alamıyourm

hanımefendi ben herhangi bir markanın temsilcisi filan deılım yanlız bilmeniz gereken şudur;
milletin birkaç satte yapdıgı iş benim bazen 1 günüme mâl oluyor el yavaslıgı eleman yetersızlıgı deıl tabıkı bu
egerkı ben goruntuyu begenmıyorsam musterıme takmıyorum bile tür ürünleri
adamın parası yoksa bile yeri gelıyo kazancımızla maalıyetımız kafa kafaya gelıyor ama yınede işimizi temız yapdık dıyebılmek ıcın daha iyi ürünler kullanıyoruz uskudarda bir siteye kamera sıstemı yapdık bızden oncekı kişiler sonradan ilave olacak kameraları ılave edıp edıp gtmısler... her seferınde farklı birileri veya firmalar .... bnc takmayı ogrenen kameracı olunca bircok kişi kamera işi yapıyor artık! ve işine yeterlı hassasıyetlıgı gostermeyıncede yapılan işden pek bisey beklenmemesı dogal karsılanıyor
kaç kişi komple sistemi söküp yeniden yapar ?2 tane kamerayı sısteme ılave etmeyı biz bılmıyormuyuz?

bunu neden yapıyoruz?
1) o sısteme son kameraları biz ilave ettıgımızde gören herhangi kişi soracak... bunları kım yapdı ya?
securytech yapdı ... bu ne ya heryer darmadagın boyle işmi yapılır dıyecek
bizim yapmadıgımız işler bize maal edılecek ve fırma adımız rencide olacak
2) goruntulerdekı parazitler bizim takdıgımız kameralarada yansıyacak musterıye ne kadar anlatsanda bu bos kalacakdır

samsung ve neutron u göz önune alacak olursak;
samsung gibi bır urunu ancak ;sanyo,panasonic,lg,bosch gibi ürünlerle kıyaslanabilir

ama neutron u her piyasa ürünü ile kıyaslarım neutron bunlar içinde en iyinin kötüsüdür kaldıkı ben bunu begeniyorsam ben begenmıyorm dıyen kısı cıhazın ozellıklerını bılmedıgındendır;

mahkemeye vermekde haklısız ama markayı deıl yapan fırmayı mahkemeye verebılırsınız;
ınceleme yapıldıgında kayıt cıhazından deıl diger ekipmanlar; tv,kamera,adaptör,kablo,bnc baglantısı,compozitten verilen goruntu, veya kameradan cıkacakdır yasadıgınız tatsız durum markadan deıl size bu kadar oluyor dıyebılme cesaretını bulan
şe... szdedir !!

Yapılan işi görmeden fikir beyan etmek zor fakat yazdıklarınızdan ilk anladığım sizdeki asıl sorun yanlış model seçimi olsa gerek. Gece görüntüde karıncalanma var demişsiniz, montajı yapılan ürünlerin gece görüş menzili sizin bahçeniz için gerekenin altında demek ki. Kameralarınızı gece görüş menzili yüksek olan bir modelle değiştirtin derim. Problemin kaynağı ithalatçı firma değil, montajcı firma bence. Peşine düşmeniz gereken size yanlış ürün verip "bununla bu kadar oluyor" diyen sorumsuz firmadır.
Durumuzun daha iyi anlaşılabilmesi açısından şöyle bir örnek vereyim: 24000 BTU klima takılması gereken salonunuza 9000 BTU klima takmışlar, haliyle salonunuzu iyi soğutmayınca işin içinden çıkmak için "bu marka ile ancak bu kadar oluyor" diyor montajcı.
Ayrıca "Samsung kameralar daha ucuza mal oldu" demişsiniz. Bu durumda sizden 48000 BTU klima parası alıp 6000 BTU klima takmışlar.

neutron u mahkemeye verın
getırdıgı urunun arkasında dursun
daha ust modellerı var degıstırısn
bıde 1 sene sonra arızalanırsa kullanıcı hatasıda derler
seyreyle gumburtuyu

neutron çok kalitesizmi arkadaşlar yoksa diğer markalarmı çok iyi ?

tuketicilerin bu tarz konularda hakkını aramasını canı gönülden destekliyorum.bazı şerefsiz italatcılar (onlar kendilerini iyi bilir adrese gerek yok) üc kuruş fazla kazanacam diye her türlü malı türkiyeye sokuyorlar.sonrada aracı ile müsteriyi birbirine düsürüyorlar.tabiki montajı yapan firmanın bu böyle demesini tavsip etmiyoruz ancak bu islerle 20 sene ugrasmıs bizlere bile arıza durumunda sudan sebeplerle kırk tane bahane sunan ithalatcıyla biz ugrasamazken son kullanıcı nasıl ugrasacak.üründe arıza varsa kardesim essek gibi alacak ve yenisi ile degistirecek.türkiyeye giren her ürün iki yıl garantili.ticarette bir söz vardır zararda karın kardesidir diye.bu devirde serefsizligin adı ticaret oldu...

Güvenlik kamerasındaki sorun, montajdan kaynaklanıyor, tüketici hakları hakem heyeti umarım anlaşılması zor bir karar vermez.

Geçmişte benim başıma GREYDER marka su geçirmez ayakkabılarda başıma geldi. İki çift su geçirmez ayakkabı aldım. Altı ay sonra ayakkabı tabanı yarılarak su almaya başladı. Firma yenisiyle değiştirdi.

Atmosfer şartlarına göre fazla giymediğim ayakkabılar 2.5 yıl sonra aynı sorun tekrarladı. Hakem heyetinde firmayla karşı karşıya geldim, müdür fatura olmadığı için bir şey yapamıyacağını söyledi. Halbuki benim 10 yıl faturayı saklama mecburiyetim yok, kanunen firmanın 10 yıl saklama zorumluluğu var.

Beyazıt'ta ayakkabıcılar odası varmış ordaki bilir kişi ayakkabıların üretim hatası olmadığını bu zaman içersinde kırılma ve yıpranmalar olabileceğine karar vermiş. Tüketici hakları hakem heyetide bilirkişinin kararına göre oy birliğiyle benim şikayet dilekçemi red etti.

Bilir kişi ayakkabı tabanından numune alıp test bile etmemiş. Lastik taban, eksik lateks maddesimi kondu yoksa eksik başka bir maddemi kondu bilinmiyor. Tabanı analiz edebilecek bir firma bulamadım. Diğer çift ayakkabıyı kardeşim giydi, başka şehirde yaşadığı için onunda aynı sorunlar başına gelmiş tüketici hakları hakem heyetini bilmediği için ayakkabıları çöpe atmış.

Araştırmalarımda, tüketici mahkemesi masraflar için 150 tl istemekte, eğer mahkemeyi kaybedersem firmanın avukat masrafınıda ödemek zorunda kalıcakmışım. Resimlerde sarı çizgiyle belirttiğim kısım ayakkbının yarıldığı yer. Bağcıkları, metal tutacakları iyi taşlanmadığı için çok çabuk yıprandı.

Bu yaşadıklarımdan sonra New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg galiba haklı.
SONUÇ: Hayatım boyunca giydiğim ayakkabılarda bu denli bir yarılma ve kırılma olmadı. Tüketici hakem heyeti ve greyder firması açıkça şunu diyor, enayi'yi nasıl kandırdık.

Merhaba yasemincebeci111 bir konu açılıyor orda yazıyorsunuz biz güvenlik firmasıyız avenir kullanıyoruz çok iyi neutron kötü falan diye sonra başka bir konu açıyor istinyedeki evime neutron taktırdım berbat diye

afedersiniz ama ne ayaksınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri