Motordan bağımsız klima montajı

Merhaba üstadlar, aracımda klima yok 93 model 1.4 motor broday. Bu araca klima taktırmayı düşünüyorum taktıracağım klima motordan güç almuyor, motor çalışmasada sogutma görevini görüyor. Sorum bunu taktırırsam randuman alırmıyım, 72a aküm var kaldırırmı, sistemi şarj dinamosu beslşyebilirmi. Ürün linki https://m.tr.aliexpress.com/item/10...8b2afb8422d94f0efc22e34c206&afSmartRedirect=y

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230825-155527_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230825-155527_AliExpress.jpg
    443.2 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20230825-155533_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230825-155533_AliExpress.jpg
    387.2 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba üstadlar, aracımda klima yok 93 model 1.4 motor broday. Bu araca klima taktırmayı düşünüyorum taktıracağım klima motordan güç almuyor, motor çalışmasada sogutma görevini görüyor. Sorum bunu taktırırsam randuman alırmıyım, 72a aküm var kaldırırmı, sistemi şarj dinamosu beslşyebilirmi. Ürün linki https://m.tr.aliexpress.com/item/10...8b2afb8422d94f0efc22e34c206&afSmartRedirect=y
Bahsettiğiniz araçların orjinal klimalı olanını görmek nasip oldu . Nasıl bir sistem olduğunu araştırın bence .

Renault 9 un alternatörü bu kadar akımı kaldırmaz. Motor kapalıyken de normal aküyle çok kısa bir süre çalışabilir.

Not: Renault 9 kullanıyorum.

Renault 9 un alternatörü bu kadar akımı kaldırmaz. Motor kapalıyken de normal aküyle çok kısa bir süre çalışabilir.

Not: Renault 9 kullanıyorum.
Hâlâ duruyor mu hocam ya 😀

Elektrikle çalışan klimayı orijinal alternatörü kaldırmaz kısacası sağlıklı ve emniyetli bir şekilde kullanamazsınız.
Akü satan yerlere danışim aküyü ölçtürim
Duruma göre vazgeçeriz
Cevap için teşekkürler

Araç sisteminde aku aracı beslemez.

Aku aracın ilk çalıştırma esnasında devrededir. Sonrasında alternator araci besler.

Bu klimayı aracınızın üzerindeki şu anki sistemi besleyen alternator besleyemez. Alternatorunuzun en az 100 amper daha fazla besleyecek gucteki ile değiştirmeniz gerekecek.

Renault 9 Broadway'e elektrikli olarak taktırmayı düşündüğünüz bu klima bence yat veya marina tipi deniz araçlarında ancak solar panelli ve solar aküler (yüksek amper kapasiteli akülerle) eşliğinde araçlardaki gibi krank milinden hiç hareket almadan sadece bu tür solar sistemlerle zorlanmadan çalışabilir. 24 voltluk büyük araç (kamyon, otobüs, vb.) akülerinde de sürekli aküden akım alarak çok sınırlı sürelerle çalışabilir. Sadece solar panel-akülü deniz araçlarına daha uygun olduğunu düşünüyorum. Normal olarak motor milinden hareket alan sıradan ve uygun olan klima sistemleri Broadway'e takılabilir, bence bunları siz düşünün. Broadway'in alternatörü 14 volt, 55 A etiketlidir, üzerindeki alternatörü bozulunca oto elektrikçide yenisiyle değiştirmiştim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri