motor koruma rölesi

entes mk 05 motor koruma rölesi bağlıdır.

Sn volky rölenin kullanma kılavuzunu ekte veriyorum. İki hususa dikkat etmenizi tavsiye ederim. 1) Röle ile gerilim dengesizliği ayarı yapılabilinmektedir. Gerilim dengesizliğinde mevcutta faz gerilimlerinin farklı olması motor kalkışında ön plana çıkar ve röle devreyi açıyor olabilir. Motor kablo kesitini ve röle ayarını kontrol ediniz. 2) PTC koruma yapan röledir. PTC arızası olabilir,PTC'ye giden kabloları motor klemensine kadar kontrol edin.

Ekli dosyalar

• MK-05-MK-05P_TR.rar
    55.2 KB · Görüntüleme: 28
motor ptc uçları kullanılmıyorsa, röle ptc uçları kısa devre edilmesi gerekir.burada mutakıbız.
motor ptc kullanıyor ise iptal edip, röle ptc kısa devre edilsin, ptc koruma sistemi iptal edilerek test edilsin istemiştim.

evet arkadaşım motor koruma rölesinin kontağı arızalı olabilir yada voltajda dengesizlik oluyosa mkr devreyi açıyo olabilir

ben zaten rölenin markasını ve kodu belirttim dikkat ederseniz entes mk-05 dedim mk-05p deseydim ptc olurdu biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye edrim.

sn volky sonuç ne oldu ? arızayı bulabildiniz mi?

vakit baya geçti ama büyük ihtimal amperi düşük olduğu için 10 dk da bir atıyordur.geç oldu ama faydalanmak için yazdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri