motor kontrol

Fahri87

Üye
arkadaşlar 3fazlı bir motorun invertör bağlantısı nasıl olur.misal bir anahtar ile ileri ve geri kumanda edilecek ve bir pot ile de hızı ayarlanıcak.araştırdım bulamadım.o yüzden konu açma gereği duydum.yardımlarınızı esirgemesseniz memnun olurum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Alacağınız veya elinizdeki ürünün kataloğunu (teknik dökümanı, parametre vs hepsi vardır) bi zahmet incelemeniz gerekecek. Orada hepsi detaylı olarak belirtilmiştir. Bizde ihtiyaç olunca oralardan bakıyoruz.

Saygılar....

hocam elimde imkanım olsaydı bakardım zaten anlamaya çalışırdım kurcalardım.ama yok o yüzden yardım istedim

merhaba, marka model nedir ?

sürücü üzrinde 10 volt çıkış ve 24 volt kumanda kontrolu için çıkış bulunur 24 volt ileri geri olarak. 10 volt u da hız kontrolu olarak kullanabilirsin ..

+24 terminali ile, Il1 kontak verirsen ileri,
"" " Il2 kontak verirsen geri
+10 - a1 -com pot uclarıdır.Kapakda ve kullanım kılavuzunda yazmaktadır.
Hiç olmadı ınternete gır hepsı var.

şimdi açıkçası benim üstümdeki elemandan öğrenemiyorum öğretmiyor bana. rekabet olmasın diye.ben de ona inat azimle çalışıyorum.malesef arkadaşlar elektrik te çok eksiğim var hani böyle basit şeyleri bile araştırmak zorundayım.askerden yeni geldim bir çok şeyi unuttum
abilerim kardeşlerim allah razı olsun sizden ne diyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
şimdi açıkçası benim üstümdeki elemandan öğrenemiyorum öğretmiyor bana. rekabet olmasın diye.ben de ona inat azimle çalışıyorum.malesef arkadaşlar elektrik te çok eksiğim var hani böyle basit şeyleri bile araştırmak zorundayım.askerden yeni geldim bir çok şeyi unuttum

1-Google'a ''Schneider Altivar 312'' yaz, birinci sıradaki linkte (zaten pdf direkt iner) dosya var Türkçe döküman onu aç.

2- Sayfa 9 da tüm terminallerin açıklaması, Sayfa 15-16 da haberleşme portlarının detayları var.

3-Sayfa 20' den itibaren nasıl ileri-geri yapacağın ve diğer işlemler yazıyor.

Kolay gelsin....

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri