Montaj alaninda urunu dondurme

sadoazb

Üye
arkadaslar urun ekledim yan olarak alana eklendi dondurmeye calistim olmadi. internetde asagidaki linkde buldum ama
dondurme degerini nasil verdigini bir turlu cozemedim. yardimci olabilecek var mi saygilar.

Hiçbir şey anlamadım.Hat resmi ekler misiniz lütfen?

urunu cekip raya yerlestirmek istedigimde bazi urunlerde ters geliyor dondurerek yerlestirmek gerekiyor veya orjinal ayarlarindan degisiklik yapip her zaman dogru istedigim sekilde raya yerlesmesi uzerine ugrasiyorum.. biraz ilerleme kaydettim ama hala istedigim sonucu alamadim. duzenle/ grafik/eksenin cevresinde dondur e tiklayip hangi eksende dondureceksek 2 nokta secip sonra klevyeden direkt 90 yazip enter yaptigimizda urun donuyor. ama raya montaj sekli degismiyor raya yaklastirinca gene eski halini aliyor. problem olan 3d sekli baska bir montaj sayfasinda import edip duzenleden montaj noktasi montaj yuzeyi. tutma noktasi gibi ozelliikler atamaya calisiyorum sonra ema olarak kaydedip tekrar deniyorum ama saglikli bir sonuc alamadim bu konuda sadece 2 yabanci video var onlarda yeterli gelmiyor. saygilar

Ekli dosyalar

• aa_2.jpg
    aa_2.jpg
    57.2 KB · Görüntüleme: 5
mesela urun sitesinden aldigim makrolari kullanarak plc ve modulunu kutuphaneme ekledim ama panoya
sekildeki gibi ekleniyor. ugrasiyoruz bakalim ne olacak
arka yuzeyi montaj alani olarak belirledikten sonra 9 adet nokta beliriyor hangi eksende montaj yapmak istiyorsak o iki noktaya montaj noktasi ekledigimizde cihaz raya o noktalardan yerlesiyor. simdilik ihtiyacim olani deneyerek buldum saygilar

Ekli dosyalar

• Cihazlar.jpg
    Cihazlar.jpg
    37.9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Merhaba,

"eksenin çevresinde döndür" özelliği bu iş için pek kullanılmıyor aslında. Daha çok "Montaj yüzeyini döndür" özelliği kullanılıyor. Cihazda montaj yüzeyini doğru olarak tanımladıktan sonra "Düzenle -> Cihaz lojiği -> Montaj yüzeyi -> Döndür" komutu ile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için:

https://www.eplan.help/help/platfor...laeche.htm?Highlight="montaj yüzeyini döndür"

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri