Monofaz devreye kapasitörler bağlamak

holiere

Üye
Merhabalar "sorum 3.satırda başlıyor" , sorunumla ilgili (pc input lag , görüntü ve ses kalitesi düşüklüğü)
benzer konuları inceledim , bir soru sormak istiyorum.

Öncelikle apartman +40 senelik , dairedeki sigorta kutusunda sarmal bağlanmış nötrlere bara takmak isterken daireye giren ana nötrün en ufak bir baskı uygulamam ile kuru yaprak dalı gibi kırıldığını gördüm , bunu belirtmek istedim.

Soruma gelecek olursam:
Priz ile pc arasına 10 adet kapasitör bağlasam , pcye elektiriğin hem girişi hem çıkışı daha hızlı/rahat olmaz mı?
Denencek olursa kapasitörleri seri mi paralel mi bağlamak lazım , ve 10 cap yerine 40 , 80 vs kullanmak isterim uygun olur mu sizce?

@Mr_YAMYAM

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar "sorum 3.satırda başlıyor" , sorunumla ilgili (pc input lag , görüntü ve ses kalitesi düşüklüğü)

Öncelikle apartman +40 senelik , dairedeki sigorta kutusunda sarmal bağlanmış nötrlere bara takmak isterken daireye giren ana nötrün en ufak bir baskı uygulamam ile kuru yaprak dalı gibi kırıldığını gördüm , bunu belirtmek istedim.

Soruma gelecek olursam:
Priz ile pc arasına 10 adet kapasitör bağlasam , pcye elektiriğin hem girişi hem çıkışı daha hızlı/rahat olmaz mı?
Denencek olursa kapasitörleri seri mi paralel mi bağlamak lazım , ve 10 cap yerine 40 , 80 vs kullanmak isterim uygun olur mu sizce?

@Mr_YAMYAM
Hocam sen hiç kapasitör patlattın mı :) ,
https://www.hepsiburada.com/powerfu...siz-guc-kaynagi-p-HBV00000V4I00?magaza=VONİDA

Soruma gelecek olursam:

@Mr_YAMYAM

Size göre kondansatör elektrik giriş çıkışını mi hızlandırıyor (ne demekse)

Size göre kondansatör elektrik giriş çıkışını mi hızlandırıyor (ne demekse)
Hayır hocam , besleme sarkınca arz sağlanması mahiyetinde hızlandırır mı demek istedim ( /rahat ordan geliyor) , sarkastik yorum yapacağınıza biraz düşünseydiniz anlardınız

Hayır hocam , besleme sarkınca arz sağlanması mahiyetinde hızlandırır mı demek istedim ( /rahat ordan geliyor) , sarkastik yorum yapacağınıza biraz düşünseydiniz anlardınız
Sizin tarifinizi ancak online kesintisiz güç kaynağı yapar sağlıklı olarak . Ya da servo ya da statik voltaj regülatörü kullanmanız gerekir . Yöntem çok. Ama kondansatörün sadece tek başına şebekede voltaj regülasyonu sağlaması mümkün değil. Söylediğiniz malesef abese yakın bir fikir . Arkadaşların cevapları o yüzden size ters geliyor .

Sizin tarifinizi ancak online kesintisiz güç kaynağı yapar sağlıklı olarak . Ya da servo ya da statik voltaj regülatörü kullanmanız gerekir . Yöntem çok. Ama kondansatörün sadece tek başına şebekede voltaj regülasyonu sağlaması mümkün değil. Söylediğiniz malesef abese yakın bir fikir . Arkadaşların cevapları o yüzden
Voltaj için değil akım için söyledim hocam
Arkadaşım edebiyattan anlıyorsun ama elektrikten anlamadığın belli. Düşüncelerini uygulamanın ağır sonuçları olabilir. Denemeni tavsiye etmem.
87687686.png

Bunu kast ettim

Foruma ayda bir uğrayan input lag laneti yine gelmiş. Boşuna çene yormayın arkadaşlar bu bir döngü arkadaş her oyunu kaybettiğinde buraya uğruyor.
Yok hocam , profesyonel müzisyenim sesteki değişim aşırı bariz , placeboluk bir durum yok , diğer konuları okudum siz de haklısınız absürt etkileşimler olmuş

Voltaj için değil akım için söyledim hocam

Ekli dosyayı görüntüle 101597
Bunu kast ettim

Yok hocam , profesyonel müzisyenim sesteki değişim aşırı bariz , placeboluk bir durum yok , diğer konuları okudum siz de haklısınız absürt etkileşimler olmuş
Eee? Nolmuş? Biz buna kompanzasyon diyoruz. Kondansatörü cihazın ucuna bağlarsan da bireysel kompanzasyon adını alır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri