Moeller ürünleri kullanırken dikkat

Bende çok kullandım ama hiçbir sorunla karşılaşmadım ama bence kalitesine diyecek yok benim görüşüm yani:)

Faz Nötr, al götür... :)

Sürücü cihazlarının içinde kondansatör vardır, eğer girişi kısa devre yaparsan giriş beslemesiyle kondansatör beslemesi karşı karşıya gelir ve kondansatör aşırı gerilime dayanamayacağı için patlar. Bu kondansatörün doğasında var. Tasarlayan mühendisler iyi yapmamış demek ki. Elektrik böyle birşey işte, yanlış yaparsan yanıyor.

Sen müslümanlıkla mühendisliği birbirine karıştırdın sanırım.

sevgili kardeşim bu cihazların içerisinde nasıl bir kondansatör var fabrikada verdikleri test gerilimini biz kullanana kadar üzerindemi tutuyor bu anlattığınız şey hikaye eğer bu malzemelerin böyle bir huyu varsa her enerjiyi kısa zaman aralıklarla verdiğinizde siz girişi kısa devre etmeseniz bile faz açıları uyuşmadığı için aynı sorun karşımıza çıkar yani o kondansatör şarj olduğunda üzerindeki gerilim deşarj olmadan enerji verilirse sizin girişi kısadevre etmenize gerek yok kondansatör faz sıfır noktasına denk geldiğinde giriş kısa devreymiş gibi patlaması lazım.... yanlış yapmadığımı biliyorum eminim siz sıfır sürücüyü alın kutusundan çıkarın girişini kısadevre edin bozulursa söz bedelini ben ödeyeceğim canım kardeşim seni temin ederim korkma birşey olmaz hatta iddia ediyorum içerisindeki kondansatörü şarj edecek kadar enerji verin sonra kısadevre edin girişi yanarsa yine ben bedelini ödeyeceğim yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.... ayrıca müslümanı burda mecaz anlamda kullandım elektrikten anlayan kardeşleri kastetmiştim sen alınma

Birazda ürünü yerinde kullanmak cok önemli reziztan sürmek icin solid stade yerine kontaktor
takılırsa tabiki sotun yasanır.Dogru yere dogru ürün cok önemli!

Şimdi aceba yanlışım mı var diye birtane moeller sürücü nün içerisini açtım aynı model aynı güçte olanından... Bahsedilen kondansatör girişteki köprü diyotun çıkışında olduğunu gördüm yani girişi kısa devre yapsanız dahi kondansatör köprü üzerinden deşaj olmayacak şekilde tasarlanmış....

bir dahaki sefere almazsın olur biter böylece pazar payını azaltmış olur ...
pazar payının azalması demek az para kazanacak anlamına gelir yavaş yavaş...

her şeyin çözümü var belki de bu kullanıcı hatası diyen vatandaş (bu sene az arıza geldi) diye üstlerine rapor veriyordur....

bir dahaki sefere almazsın olur biter böylece pazar payını azaltmış olur ...
Pazar payının azalması demek az para kazanacak anlamına gelir yavaş yavaş...

Her şeyin çözümü var belki de bu kullanıcı hatası diyen vatandaş (bu sene az arıza geldi) diye üstlerine rapor veriyordur....

kardeş ağzına sağlık doğru söylüyorsun kafamı ağrıTmaya değmez dediğin gibi almam birdaha olur biter işimize gücümüze bakalım ama yinede ben emek sarfeden arkadaşlar madur olmasın istedim üç kuruş para kazanacağız diye zarar etmenin alemi yok değilmi...

birazda ürünü yerinde kullanmak cok önemli reziztan sürmek icin solid stade yerine kontaktor
takılırsa tabiki sotun yasanır.dogru yere dogru ürün cok önemli!

ben ne demek istediğinizi anlamadım kim sezistans sürmek için kontaktör kullanmış konunun yanlış malzeme kullanmakla değil yanlış marka tercih etmekle alakası var motorun hızını ssr ile ayarlayacak kadar zeki olmadığım için drıver kullandım sence hatamı ettim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende sigortalarını kullanıyorum şu ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Bizde kullanıyoruz bir sorun yok, moellerle yola devam...

bende moellerin frekans convertörünü kullanıyorum şimdiye kadar alğımız cihazlardan 10 tanede 20 tanede 1 arızalı çıkıyor geri alınmıyor. anlayamadık patronda boşver deyip geçiyor.

benim anlayamadığımda bu işte geri alınmama sebebi nedir aceba ben biliyorumki sorun cihazda şimdiye kadar devreye aldığım hızkontrol cihazlarının sayısını inanın bilmiyorum ama kutudan arızalı çıkan cihazlar dönemi sanırım 1990 lı yıllardı yazık ben sadece bu tip sorunlarda arkasında duruyorlar diye büyük firmaların ürünlerini tercih ediyordum ama satış sonrası servis yerlerde sürünüyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri