modemlerin yavaşlaması hk

sos

Üye
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bu gün modem lerim ile ilgili problemi sizinle paylaşmak istedim.

elimde bulunan modemleri test ettim.

1. modem 3com office connect wrilles modemin
çok yavaş olduğunu fark ettim.
aceba wrilles den mi kaynaklanıyor diye kapattım yine aynı.

internette girdiğimde web sayfaları değiştirirken veya o sayfanın içindeki bir yere tıkladığımda açılmadı ancak 2 kere tıklamamda açılıyor bazende dakikalar sonra açıldığını fark ettim.

2. modem us robotics wrilles modem
ona göre biraz daha hızlı ilk açılışta biraz zorluyor ama sonra daha hızlanıyor. belki firewall kontrolünden geçiyor olabilir.

3. modem asus modem
çok hızlı olduğuna fark ettim. ve onu kullanıyorum.

bunu buraya yazmamın sebebi sizlerle paylaşmak ve modem alırken
ona göre araştırıp almanızı tavsiye ediyorum.

bazen türk telekom kızıyoruz ama sorunların çoğu kablo bağlantı hatası, filitre (spilitter) kullanıcı hatası ve almış olduğumuz modemlerden kaynaklandığı görülüyor.

telekomdan kampanyalı alınan modemlerin oyunlarda ve müzik çekerken yavaşladığını tesbit ettim.

ben 5 yıldır asus modem kullanıcısıyım
wireless özelliği var diye airties modem aldım
airties kullanmaya başladıktan sonra asus modemin kıymetini anlamaya başladım
modemi açtığınızda adsl hattına bağlanma sürelerinde bile gözle görülür farklar var

kablosuz modemde linksys derim çünkü cisco sertifikalı ama biraz tuzlu.Ben şu an evimde philips snb 5600 kullanıyorum normalde kablosuz sinyali alıp güçlendirerek tekrar dağıtan bir modem access point değil ama biz biraz uğraş sonucunda tek portlu kablolu modemimizin kablolu sinyalini snb5600 ile kablosuza çevirdik gayet de memnunuz 120 lira kablosuz modem parasını vermekten kurtulduk :)

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri