Mikrofonu anfide çalıştırma

Camii de kullandığımız Roof 150C masa tipi mikrofonunun ses kontrol kartı üzerindeki çipi arızalı olduğum ve piyasada bulunmadığı için tamir olmadı. Mikronu sağlam bu mikrafonu anfili sistemde nasıl kullana bilirim? Devre önerisi de olur.

Mikrofon için preampli (ön kuvvetlendirici) yapılacak.
Camii de kullandığımız Roof 150C masa tipi mikrofonunun ses kontrol kartı üzerindeki çipi arızalı olduğum ve piyasada bulunmadığı için tamir olmadı. Mikronu sağlam bu mikrafonu anfili sistemde nasıl kullana bilirim? Devre önerisi de olur.
Arızalı çipin resmini ekler misiniz?
Bakalım muadil var mı?

Son düzenleme:

Önlü arkalı net çekim fotolarını yayınlayınız .
İlğilenen arkadaşlar ( ben elektronikci değilim ) yorumlarına göre ( ön bilği diyelim ) başka bir yerde tamir ettirirsiniz .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....

Hef4013 bir flip flop un mikrofon içindeki yeri nedir? Bilginiz dahilindeki ne görevi var merak ettim?

Hef4013 bir flip flop un mikrofon içindeki yeri nedir? Bilginiz dahilindeki ne görevi var merak ettim?
HEF4013B entegrenin işlevini, Transistörlü flip flop gibi düşünmeyin.
transistor-flip-flop.gif

Girişte sinyal varsa on veya high
Girişte sinyal yoksa off veya low gibi düşünün.
Arızalı Cihazdaki devrenin şemasını görmek lazım.
HFE4013B nasıl bir tasarımda kullanılmış
Burada bir ampli şeması var. Belki bir fikir verebilir.

veya
Rotary Encoder potta kullanım şekli
3bbwk5BXxcO_XumZYHAvnchehgLkskhheYZ2EHIhGvvd5g5Tww.gif

Son düzenleme:
Önlü arkalı net çekim fotolarını yayınlayınız .
İlğilenen arkadaşlar ( ben elektronikci değilim ) yorumlarına göre ( ön bilği diyelim ) başka bir yerde tamir ettirirsiniz .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....
Bir kaç yere daha gösterdim elektronikçi onlarda çip in arızalı olduğunu söyledi. Fakat ellerinde olmadığı için yapmadılar. Ön tarafında kartın ön tarafındaki kondansatör direnç ve 2 adet transistörden başka bir şey yok onların sağlam olduğunu ilettiler sadece çip arızalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri