Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

Makinada yada işeltmede veya tesisatta zaman zaman olan ve sen gittiğinde olmayan sen geri dönünce terarlayan arızalara gıcık oluyorum.

1-
-Ne okuyorsun?
-Mekatronik
-Mekat... o ne yaw?
........
........
-Ne okuyorsun
-Robot ELEKTRİĞİ
-Aferim aferim , okuyun tabi evladım , bizim vantilatörün de beyni bozulmuştu ona da bakarsın dimi??
2-
Takıldığın şeyleri gelip sorabilirsin dediğin birinden "-Abi programı derleyemedim " gibi bir soru beklerken , Direncin yönü değişiyor mu diye soruya başlaması:D
Gerçi şimdi daha iyi anlıyorum ilk başladığım zamanlarda hocalarıma soru sorduğumda neden güldüklerini..,
Ayrıca;
Pic'in 5volt çıkışından inverter ile 220AC yaratmaya çalışan,
20ma çıkışlı opamp ile ayarlı güç kaynağı yapmaya çalışan üniversite öğrencileri ile aynı diplomayı alacak olmam hatta ve hatta daha düşük ortalama ile mezun olacak olmam:D

Son düzenleme:
Bir proje için brifing verip üst düzey bir yetkilinin (güzel olmuş tamam'da) diye başlayıp proje ile alakası olmayan,konu dışı basit bir soru sorması ,tansiyonumu 25 lere yükseltiyor.Bulundugum kürsüye kafamı vurmak istiyorum (o şansımda yok).

Toplantılarda meslek dışı yetkili kişilere olayın teknik detaylarını anlatmaya çalışmak ve onların birşey anlamadıklarını yüz ifadelerinden anlayarak toplantıya devam etmek. Teknik açıdan derdinin anlaşılamayışı ve donkişot gibi tek başına mücadele etmeye devam etme mecburiyeti.

konuyu açandan Allah razı olsun:D
hiç bir şey bilmedigi halde Ben herşeyi biliyorum deyip Senin benim işime salça olup 3kuruşa işin içine edip Senin benim 5kuruş zarar etmeme sebep olanlardan ve hiç araştırma yapmadan bunlara inanan iş verenlerden neffffreeet ediyorum

17 Ağustos 1999'da ölen deprem şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim.

Bayram ziyaretlerine giderken bile pense ve kontrolkalemini hanımın çantasına koyup, öyle gidiyoruz. Gittiğim her evde beni bekleyen veya ben gittiğim anda meydana gelen arızalar oluyor.!!!!????
Aslında nefret etmek değilde insanı bıktırıyorlar.

Bir de tanıdıkların akşamın bir vakti telefonla arayıp, " bizim merdiven otomatiği çalışmıyor, sen bi tarif et, ben yapmaya çalışırım. gelmene gerek yok " demeleri.

bendede aynısı nefret etmiyorum ama bıktım
ayrıca dikkat ettim arkadaşların sorunlarının çoğu ile örtüşüyoruz.

ama kim ne derse desin mesleğime aşığım

Son düzenleme:
biri benimle mesleğimle iligli bir fikir alışverişi yaparken birşey bilmediği gibi karşıma geçerek dalga geçer vaziyette konuşması

Mesleğimle değil de,abuk subuk insanların patron sıfatında olması ve başka abuk subuk insanların da yalakaları olmaları nedeniyle garip tavırları vb. artık meslekten soğutacak iyice beni...

çok acil üretim durdu sevkiyat bekliyor denilip saat zaman ne olursa olsun gidilip arıza giderildikten sonra aynı aciliyeti ödemede göstermeyenlerden nefret ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,218
Kullanıcılar
450,004
Son üye
rafaelnadal

Yeni konular

Geri