Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

uzmansel

Üye
Hepsi olabilir Nefret ettiğiniz bir makinanın arızası yapmak istemediğiniz bir montaj anlatmaktan bıktığınız bir müşteri aklınıza ne gelirse.

Ben korniş takmaktan nefret ediyorum Korniş lafını duyunca tüylerim diken diken oluyor. Uyuz oluyorum. Kendi işimde çalışıyorum iki yıldır (kendi kendime sözvermiştim kendi işimi yapmaya başladığımda asla korniş takmayacağım diye) en az otuz kez takmak zorunda kaldım. Lanet olsun ya....

Bir resmi kurumun lojmanında oturmaktayım komşularıma meslegimi söylemek istemiyorum evlerindeki her bozuk hurda kapıma ugramadan çöpe gitmiyor

Bobinaj kısmınıdan anlarım ama gelgelelim hiç sevmem ...
alfa romeo nun belirttiği gibi ; sağın solun ıvır zıvır püsürük angarya tamirat isteklerinden ...
Misal :Ev telefonu arızalarınıyor ,getiriyorlar şuna bi bak diye... Hocam bunun hiç bişeyi yok yalnızca tuşları basmıyor diyor.... Tuş takımı entegresi dahil Yuldırım düşmesinden sağlam yeri pek kalmamış... Bende diyorum "Bişeyi yoksa niye bana getirdin" Bu adam olmaz deyip geri gönderiyorum...

Anlayan anlamayan herkesin yorum yapması ben hallederim elektrikçiye ne gerek var demesi ve sonunda bu tip insanların yanlışlarını pisliklerini toplamaya gitmek. En uyuz olduğum olay bu.

Müşterinin Ustalara..
"Usta çok basit bir iş var " veya " Kısa sürecek bi iş" diye başlayan İşin sözde basit olduğunu enjekte ederek , yani bir nevi Para vermemek , beleşe kaçmak ,çamura yatmak ,veya az ücret vermek için söylediği bu laflara sinir olurum...

İş yapmak için gittiğim yerin pis olması çevre şartlarının kötü olması.
Nakit anlaştığınız iş bitimi sonunda<< ya kusura bakmayın çok acil bir ödememiz çıktı
şuan naktimiz yok siz hesap numaranızı verin yarın hemen yatıralım>>> diyenlerden:)))))
Ve yatırmayıp telefonlarınıza cevap vermeyenlerden...

cevap yazan arkadaşların geneli kendi işyeri olanlar:)
bende özel sektörde çalışan biri olarak motor rulmanı değiştirirken rulmanın çıkmamasından inat etmesinden ve özellikle içten (gerilme yada hatalı imalat sonucu) kopan kablolardan nefret ediyorum.
Birde pazar yada cuma günü tatilimin olmamasından aşırı derecede nefret ediyorum.Fabrikada üretim var fabrikadayız.Üretim yok bu sefer Bakım için gene fabrikadayız.tatile hasret kaldım açıkçası:)

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri