Merkezi sitem soğutma havalandırma otomasyon

Bu konular hakkında sorunuz varsa elimden geleni yapmak isterim...(uzmanlık Carrier marka soğutma gurupları , fancoiller , klima santralleri v.s.)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
valla iyi olur dostum bazen sıkıntı yaşadığımız cihazlar oluyor.. burdan iletişim kurarız YORK cihazlar konusundada bende yardımcı olmaya çalışırım. kolay gelsin iyi çalışmalar.

- - - Updated - - -

valla iyi olur dostum bazen sıkıntı yaşadığımız cihazlar oluyor.. burdan iletişim kurarız YORK cihazlar konusundada bende yardımcı olmaya çalışırım. kolay gelsin iyi çalışmalar.

york marka klima santralimin bir tanesinden yüksek derecede uğultu geliyor. hastanede diyaliz bölümündeki hastalar bu yüksek uğultudan rahatsız oluyorlar. boruları tavanın hemen üstünden geçerek üst katlara dağılıyor. buuğultuyu nasıl gideririz ve klima santrallerinde enerji tasarrufu nasıl yapılır.

Merhabalar,

Klima santralinden gelen uğultu sesi bir kaç sebepten dolayı olabilir. ilk devreye alındığı zaman uğultu sesi varmıydı ? Yoksa daha sonra oluşan bir sesmidir ?
Eğer en başından beri bu uğultu sesi var ise, kanal kesitleri küçük, klima santrali fan debisi büyük olabilir. Bu durumda fan motorlarının kasnaklarını değiştirerek hava debisini düşürüp sesi bir nebze kesebilirsiniz. Klima santrali çıkışına susturucu yaptırarak sesi azaltabilirsiniz. Tabiki santralde yapılacak her türlü revizyon için doğru bir hesaplama gerekiyor. (kanal hesabı, hava debisi, vs)
Klima santralinde enerji tasarrufu yapmak için klima santrali otomasyonu gerekiyor. Santral sıcak-soğuk su girişlerine 3 yollu vana takılarak ve fan motorlarına invertor takılıp bunlar otomasyon sistemi ile kontrol edilerek enerji tasarrufu yapılabilir.

merhabalar,
termocold AWA F C 2200 Z C model chiller'in programlanması hakkında bilgi alışverişi yapabileceğim arkadaşlarımın yardımını bekliyorum.([email protected]) adresime bilgi dönebilirseniz sevinirim.

kolay gelsin

Hijyenik klima santralleri hakkinda bilginiz var mi standartlari nelerdir vs. vs.

Bu konular hakkında sorunuz varsa elimden geleni yapmak isterim...(uzmanlık Carrier marka soğutma gurupları , fancoiller , klima santralleri v.s.)
arkadaşım merhaba
merkezi sistem soğutma veya ısıtma sistemlerinin, split sitemlere göre enerji tasarrufu nedir aydınlatabilirmisiniz?yani öğrenci yurtlarında hangi sistem avantajlı olur?bu konunun aydınlatılmasının,yeni sistem kurduracak arkadaşlar faydalı olacağını düşünüyorum.
koay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri