Matlab çizim

Kod:
clear all
clc
f_1=50;
f_3=150;
w_1=2*pi*f_1;
w_3=2*pi*f_3;
t=linspace(0,0.02,100)
figure(1)
plot(sin(w_1*t))
hold on
plot((0.3)*sin(w_3*t))
hold on
grid on
stairs komutu ile ilgili kısım için de stairsin yaptığı işin fonksiyonunu yazmalıyız ama şu an ödevim var bitireyim ona da bakacağım. Sanırım elektrik makineleri dersi bu; mmf çizimleri.
evet elektrik makinaları dersi için..bu arada bnm için stairsın yaptığı işin foksiyonu önemli.bir türlü bulamamıştım,matlabdan anlamadığım için kendim de çıkaramıyorum..tamam ben bekliorm arkadaşım..şimdiden saol

arkadaşlar soru bölümde gördüğüm için buraya yazdım ama bnm de bundan birazda basit:) çizimyapmama lazım
konu :Cin ali çizimi
nasıl yapabilirm pek matlab vilgim yok :S yardımcı olabilirmsiniz??

Sn. aztech,

MATLAB nokta nokta çizim yapar. Siz hangi noktaları tanıtırsanız o noktalara bağlı bir grafik çıkartır. Bunun matematiksel ifadesi de vektöreldir. İsterseniz o tanımlı nokta aralığını arttırırsınız (Yukarıdaki kodda da kullanılan linspace komutu ile aralık tanımı yapılabilir.), isterseniz azaltırsınız. Bunu da frekansı arttırıp azaltma olarak düşünebiliriz. MATLAB ile neredeyse yapamayacağınız şey yoktur. Çok da fazla kaynak bulabilirsiniz.

MATLAB - Wikipedia, the free encyclopedia adresinden hem yüzeysel bilgi edinebilir, hem de ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz siteleri görebilirsiniz.

Saygılarımla,

Kod:
clear all
clc
f_1=50;
f_3=150;
w_1=2*pi*f_1;
w_3=2*pi*f_3;
t=linspace(0,0.02,100)
figure(1)
plot(sin(w_1*t))
hold on
plot((0.3)*sin(w_3*t))
hold on
grid on
stairs komutu ile ilgili kısım için de stairsin yaptığı işin fonksiyonunu yazmalıyız ama şu an ödevim var bitireyim ona da bakacağım. Sanırım elektrik makineleri dersi bu; mmf çizimleri.

ysnclskn arkadaşım fırsat bulup bakamadın sanırım.stairsin yaptığı işin fonksiyonu gerekiyor.pff bulamadım da :confused:

Forum istatistikleri

Konular
128,464
Kullanıcılar
450,405
Son üye
kesik038

Yeni konular

Geri