Markalara Göre Notebook Arıza Oranları

HP olmasında !Toshiba,sıfır sorun.

6 aylık ACER notebook da lcd ekrar, cpu fan ve harddisk arızası çıktı. 2.5 ay gibi bi süre de yapadıkları için uzun uğraşlar vererek iade edip paramı geri aldım, kesinlikle acer tavsiye etmem ,servisi çok kötü
Şimdi dell aldım ,gayet güzel

Arkadaşlar bu biraz şans ve kullanım işi aslında. Ben 3 sene casper notebook, son 1 sene de acer notebook kullandım. en çok arıza yapıyor denilen 2 marka. ikisinde de en ufak bir sorun çıkmadı. aleti temiz kullandıktan ve çalışırken fazla sarsmadıktan sonra gerisi biraz şans işi.

(fiyat-performans olayını iyi değerlendirmek lazım, ben casper ı alırken aynı özelliklerde asus tam 2 kat fiyatındaydı)

Aldığım tüm laptoplar Casper idi. Bir arkadaşıma da önermiştim o da aldı. Hiçbir sorunla karşılaşmadık...
Aynı özellikte HP'yi en az %50 fazlasına satın alıyorsunuz. Bence markaya takılmayın...

İlk aldığım notebook HP Pavilion'du, Garanti süresi içinde ekranı bozuldu. Değiştirdiler.
Batarya süresi 15-20 dk,ya inmişti. Değiştirdiler.
CD/DVD arızalandı. 3 defa tamire gitmesine tam olarak düzeltilemedi.
3 arızanın 2 sini yaptılar. diğerinde süründürdüler.

Şimdi kullandığım notebook Casper Nirvana, aynı özellikteki HP marka notebooktan 500tl daha ucuzdu. Şu anda DVD'si harici problem yok. Notebooku uzun süreli servise bırakamadığım için externel dvd writer aldım. idare ediyorum. Şimdi servise versem minimum 1 ay önce geri alamam.

Toshiba-Acer Benim favorilerim... Tavsiyede ederim

bende ASUS kullanıyorum 2 nci yıla girdik tık demedi :) bildiğim işlemcileri kendileri üretiyorlar..uyum da çok iyi oluyor..

asus firması ürettiği cihazlarda intel ve amd marka işlemciler kullanmaktadır.

kişisel görüşüm packerd bell in sağlamlık olarak başarılı olduğu yönünde.
kendim benq marka laptop kullanmaktayım, nazar değmesin 3 sene ufak bir problem dışında arıza vermedi ( işim olduğundan her türlü yerini söküp takmışlığımda vardır:D).

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri