makina neden Run dan düşüyor ?

PLC S7300 serisi ise hardware congig menusu icerisindeki diagnostic sekmesinden rundan neden dustugunun sebebi yazılıyor olabilir.

Benim başıma benzer bir olay geldiğinde diagnostic menuden I/O module erısım hatası mesajını görmüş ve kontrol sonucu 1 output modulun rackta gevsek oldugunu farkederek sorunu cözmüştüm.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bizde 2 makinada s7200 var 2side problemli maalesef makina üreticisi girişe regülatör koydu öyle çözdü ancak olayı biraz hassas bir plc

tüm güç kaynaklarını değğiştirdik.makinada haddinden fazla vibrasyon var ama panoda yok.makinanın eski düzeninde makinanın 220voltu 2faz girişli 220v cıkışlı trafodan geliyordu trafo arızalanınca trafoyu iptal ettik sorunsuz çalışmaya devam etti acaba o trafoyu sardırıp geri bağlasak düzelebilirmi deneyelim.bus ve konektörleride tek tek kontrol ettik.yunusx arkadasım aklımda bir fikir uyandırdı o trafoyu sardırıp geri bağlaycağm.teşekkürler yorumlarınız için.

tüm güç kaynaklarını değğiştirdik.makinada haddinden fazla vibrasyon var ama panoda yok.makinanın eski düzeninde makinanın 220voltu 2faz girişli 220v cıkışlı trafodan geliyordu trafo arızalanınca trafoyu iptal ettik sorunsuz çalışmaya devam etti acaba o trafoyu sardırıp geri bağlasak düzelebilirmi deneyelim.bus ve konektörleride tek tek kontrol ettik.yunusx arkadasım aklımda bir fikir uyandırdı o trafoyu sardırıp geri bağlaycağm.teşekkürler yorumlarınız için.

plc ve I/Q modulu beslemesinin power supplyi online ups'den beslenmiyor mu? trafonuz makinada nereleri besliyor.

Makinedeki vibrasyon nedeniyle gelmesi gereken sinyallerden birisi temassızlık nedeniyle bazen gelmiyor olabilir mi? PLC sinyali görmeyince korumaya geçiyor olabilir.

makinada ups yok trafo ise makinanın heryerindeki monofaze ihtiyaclarını karsılıyor ama su an arızalı sardırıp takacaz.

benım sana tavsıyem plc yı besleyen 220 volt hattına bır adet emc fıltresı takman ayrıca hemen elınde var ıse 220 nf kondansatorle 150 ohm 2 watt dırencı serı bagla vede bunu faz notr uclarının arasına paralel bagla plc yakın yerde tekrar dene muhtemelen sıstemde dısarıdan parazıt gelmekte ayrıca makınanın topraklamasını kontrol edınız trafo sokuldugunde unutulmus olabılır ayrıca sargılar arasına bır adet sac konup buda topraklanmıs olabılır

EMC filtresi hiç aklıma gelmemişti iyi fikir bunuda denemeliyim.makinada birkaç yerde nötr ve toprak birleştirilmiş onuda ayıracam.fakat üretim olduğundan dolayı makinayı işletmenden alamıyoruz.müsait bir duruşta iyice bi ele alacam.teşekkürr ederim

benım sana tavsıyem plc yı besleyen 220 volt hattına bır adet emc fıltresı takman ayrıca hemen elınde var ıse 220 nf kondansatorle 150 ohm 2 watt dırencı serı bagla vede bunu faz notr uclarının arasına paralel bagla plc yakın yerde tekrar dene muhtemelen sıstemde dısarıdan parazıt gelmekte ayrıca makınanın topraklamasını kontrol edınız trafo sokuldugunde unutulmus olabılır ayrıca sargılar arasına bır adet sac konup buda topraklanmıs olabılır

RC devresini yapıp faz nötr arasına bağladım ve simatic panelin topraklaması zayıftı güçlendirdim.bu Rc devrelerinden birkaçtane daha yapıp diğer power supply lerede bağmalayı düşübüyorum.şimdi gözlemleme zamanı teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri