Mach3 ve Lazycam Ayarları Nasıl Yapılır?

arkadaşlar yazdıklarınız program hakkında bilgi sahibi olmamız açısından çok faydalı oldu , herkese öncelikle teşekkürler.

benim bi sorum olacak , elimde herhangi bir step motor ve de sürücü ve interface kartı olmadan programı simule etmem mümkün mü , çünkü ben bu işi beceremedim. yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa minettar olurum

ismail

arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar konuyu okudum ve baya bilgi edindim soru soranlarada yanıtlayanlarada teşekkürler benim merak ettiğim clk ve dir bun ların açıklamalarını yapabilirmisiniz.
anladığım kadarıyla clk motora adım sayısı veriyor dir ise yön doğrumudur
yanlışım varsa doğrusunu öğrene bilirmiyim teşekkürler

aynen dediğiniz gibi. clk ayrıca pul olarak da karşımıza çıkıyor.

cevap için teşekkürler
motor hızınıda clk sinyalinin frekansımı belirler yoksa burdan tur bilgisi gelir hız sürücüdemi belirlenir

motor hızınıda clk sinyalinin frekansımı belirler yoksa burdan tur bilgisi gelir hız sürücüdemi belirlenir

Adim-yon sinyali ile surerken adim (clk) frekansi, hizi belirler. Her sinyalde bir adim atar. Her adimin kac derece olacagi, surucuden ayarlanir.

teşekkürler
biraz geç kalıyorum ama işlerimden fırsat buldukça forumu takib edebiliyorum cevap açıklayıcı oldu benim için ilginize teşekkürler

arkadaşlar mach3 programı genel olarak çok basıt eğer yardıma ihtiyacı olan arkadaş varsa *********** adresine e-posta atarlarsa yardımcı olurum yakında bu program incelikleri hakkında detaylı bir video hazırlayacagım çünkü mach3 üzerine arabirim kart tasarlayıp makinaya uyguluyorum isteyene ücretsiz olarak yardımcı olacagım çünkü ülkemizde birileri ufak birsey ögrendigi zaman kendini birsey zanediyor saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,205
Son üye
ahmtmtlu

Yeni konular

Geri