Mach3 ve Lazycam Ayarları Nasıl Yapılır?

ilk önce sizebir konuda yardımcı olmak istiyorum google tollbar ı yükleyin üst sol tarafta görseller bölümündesağa doğru çevrir bölümünü tıklayalım oradan metin ve veb bölümünü seçelim türkçeleştirmek istediğimiz sitenin ismini orj yerinden kopyalayıp metin ve veb çevri bölümüne yapıştırıp tercüme et bölümüne basalım google otomatik olarak o sitenin tamamını türkçeye çeviriyor umarım işinize yarayacak bir iş olur
benim sorunuma gelince corel programında yazıyorum dxf dosyası olarak kaydediyorum fakat mach3 attığımda lazycamda da atıyorum 140mm*42mm ölüyü lazycamda14 mm 4mm çıkıyor bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa çok sevinirim 10 gündür bulamadım nasıl yapıldığını

mach 3 de ayarları sıfırlamama rağmen bir türlü istediğim yerden başlatamıyorum yardımcı olun lütfen 0549 2143388 siz çaldırın ben sizi ararım

Arkadaşlar ben de bir cnc yapma aşamasındayım şu an,tasarı bitti,tüm mekanik parça parça duruyor masada.ancak kontrol yazılımı olarak neyi kullanacağıma hala karar veremedim,mach2,mach3,Kcam ve TurbuCNC yi test ettim,hepsinin handikapı var.Örneğin Mach2 999 satır,Mach3 500 satır,KCAM süre kısıtlamalı,TurboCNC ise Dos konsolda çalışıyor.Sizce Mach2 kullansak 999 satırla ne iş yapılır ki,en basit iki kelime yazı bile kazımak isteseniz 2000-3000 satır gcode çıkıyor.Sizler satın mı aldınız programları,ya da free bir yazılım yok mu bu konuda?

Arkadaşım öncelikle emeğine sağlık. Kolay olanları anlatmışsın ama asıl önemlileri ayarları yazmamışsın. Benim kullandığım devre pic16f628a ve uln2003 ile yapılmış. Bu devre STEP DIR ve ENABLE olmak üzere paralel portla 3 bitle haberleşiyor. Enable Motor ayarlarını yapamadım. bunu nasıl yapacağım. Vaktin yoksa site ver oradan bakalım.

Arkadaşlar ben de bir cnc yapma aşamasındayım şu an,tasarı bitti,tüm mekanik parça parça duruyor masada.ancak kontrol yazılımı olarak neyi kullanacağıma hala karar veremedim,mach2,mach3,Kcam ve TurbuCNC yi test ettim,hepsinin handikapı var.Örneğin Mach2 999 satır,Mach3 500 satır,KCAM süre kısıtlamalı,TurboCNC ise Dos konsolda çalışıyor.Sizce Mach2 kullansak 999 satırla ne iş yapılır ki,en basit iki kelime yazı bile kazımak isteseniz 2000-3000 satır gcode çıkıyor.Sizler satın mı aldınız programları,ya da free bir yazılım yok mu bu konuda?

Sorununu çözebildin mi?

MERHABA BEN YENİ ÜYEYİM.
MACH3 Ü HEMEN HEMEN ÇÖZDÜM.
YANLIZ ŞUNU SÖYLEYEREK BAŞLAYAYIM.
HEM ÇOK GÜZEL BİR PROGRAM HEMDE ÇOK BERBAT.
MESELA İNTERNETTEN İNDİRDİM KURDUM AYARLADIM AMA SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAPIYORDU BAZEN. SONRASINDA MACH3 CREHC KİNİ İNDİRDİM AYARLAR TAMAMEN DEĞİŞTİ. şU ANDA BENİM TE SORUNUM SOFT LİMİTS. YANİ BUNUN ANLAMI SOFT LİMİT AKTİFKEN MAKİNE GİRİLEN MASA ÖLÇÜSÜ DIŞINA ÇIKMIYOR. DİYE BULDUM AMA BİR TÜRLÜ İSTEDİĞİM GİBİ ÇALIŞTIRAMADIM. bUNUDA ÇÖZERSEM YAKINDA BİR KULLANIM KILAVUZU HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜYOM. BİRDE LAZYCAM İN POSTPROSES LERİ VAR ONLARDA NEETTE MEVCUT POST YÜKLENMEDİMİ NC. DOSYALARI ÖLÇÜLÜ OLMUYOR MAC DA.
İNŞALLAH GÜZEL BİŞELER HAZIRLAYACAĞIM YAKINDA...

slm ustalarım
mach3 help dosyalarını demo versyonda yani lisans almadan nasıl görebilirim
şimdiden tşkler

Arkadaşlar ben bu konuyu şu şekilde çözmeye çalışıyorum eğer size de uyarsa deneyin.
Art soft un sitesinde PDF eğitim dosyaları mevcut bunları indiriyorsunuz Mozilla Firefox tool barında Google Translate (İngilizce Türkçe ) Cevirici var Kopyala yapıştır yaparak tüm metni çeviriyorsunuz.Çeviri Tarzanca ama biraz üzerinde uğraşırsanız ne dediği anlaşılıyor.Kolay gelsin

arkadaşlar kullanmış olduğum mach 3 programında şöyle bir hatayla karşılaşıyoruz.3 eksenli bir kartımız var.mach x eksenine hiç sinyal vermiyor.y ekseni normal çalışıyor.z ekseni ise programdaki x ekseni kordinatlarına göre çalışıyor.burdaki sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir?manuel olarak karta sinyal verdiğimizde herhangi bir sıkıntı yok.tüm eksenler olması gerektiği gibi çalışıyor.ama mach 3 ten gelen sinyaller yukarıda anlattığım şekilde oluyor.bu konuda önerisi olan varmı?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri