Maaş ile ilgili sorunum var arkadaşlar

tantalis

Üye
iyi günler arkadaşlar

ben 6 ekimde 800tl maaş ile işe başladım 12 ekimde ise işe gitmedim.20 ekimde avans ücretim 320 tl olarak hesabıma yattı.4 kasımda ise geri kalan ücretim olan 379.74 tl hesabıma yattı ama benim anlamadığım asgari geçim indirim ücreti olan 59 tl bu 800 tl içindemi yoksa ayrı olarak mı yatıyor?ayrı olarak yatıyor ise neden bana bu ücreti yatırmadılar.bu arada cumartesi çalışmıyorum ve mühendisim.ayrıca 29 ekim dolayısı ile 28 ekim cuma günü yarım gün olan mesaiyi tam gün izin olarak değiştirmişlerdi.

ilk defa maaş aldığım için durumu çözemedim açıkçası :) yardımcı olursanız sevinirim.

Bazı işletmeler asgari geçim indirimini 2 - 3 ayda bir toplu veriyorlar ama sen yinede bi sor bu arada mühendis maaşı İÇİN BU PARA düşük degilmi

Bazı işletmeler asgari geçim indirimini 2 - 3 ayda bir toplu veriyorlar ama sen yinede bi sor bu arada mühendis maaşı İÇİN BU PARA düşük degilmi

evet aslında çok düşük.aslında torpilli olduğum için pek ihtiyaçları olmadığı halde işe aldılar,işe alırken maaştan hiç bahsetmedim onlarda 800 tl yi bana layık gördüler.800tl maaşı öğrenince hiç hoşnut olmadım sonuçta belli bir bilgi birikimim var ve boş bir mühendis değilim.sırf laf etmesinler diye şimdilik çıkmıyorum.ama bu asgari geçim indirimide maaşın içinde olursa o zaman benim de şalterler atma durumuna gelir sanırım.teşekkürler ilginiz için

mühendis olarak 800 tl ye çalışma arkadaşım.
git herhangi firmada satıcı.pazarlamacı ol ayda 1200 tl alırsın

mühendis olarak 800 tl ye çalışma arkadaşım.
git herhangi firmada satıcı.pazarlamacı ol ayda 1200 tl alırsın

Ona da satış tecrübesi / becerisi istiyorlar müdür ! Öyle hemen, " gel 1200 TL + prim hemen başla " demiyorlar kimseye. Bu arada zamanla o para seni rahatsız edecektir. Beni bile şimdiden rahatsız etmeye başladı. Bir yandan iş bakmanın senin açından daha isabetli olacağını düşünüyorum. Zor durumundan yararlanarak işi fırsata çevirmek diye ben buna derim. Asgari geçim indirimini bordronu aldığında öğrenebilirsin. Bordro almadan neyin en olduğunu öğrenmen zor. Bizim de buradan yorum yapmamız boş laf olur. Israrla bordronu iste. Kolay gelsin.

arkadaşım, çift baskı yapmak istemem fakat, tmmob buraya göre bu maaşa mühendis çalışamaz, fakat durumun biraz özel olabilir, belli süre kalman gerekiyorsa bi şey denemez, bu maaşa mühendisler çalışmak zorundaysa, biz hapı yutmuşuz demektir... :)

haklısınız arkadaşlar zaten bu ücrete mühendis olarak çalışan arkadaşları hep eleştirirdim ben aynı duruma düştüm. :) tanıdık olduğu için hemen işten çıkıyımda diyemiyorum açıkçası sonuçta işe almışlar sorgusuz sualsiz.onun için şimdilik biraz elim bağlı.bir de ilk işim olduğu için kendimi avutmaya çalışıyorum ama tabi ki bu paraya devamlı asla çalışmam.yılbaşına kadar beklerim eğer maaşımda artış olmazsa ayrılırım.
ayrıca hiçbir teknik bilgim olmasa yine kendimi avuturum ama otomasyon sistemlerine otomatik makine konularında çizim tasarım programlarında da bilgiliyim.
sorduğum soruya gelince eğer agi maaşımı kapsıyorsa benim maaşım net 740 olmuş oluyor bu daha da vahim bir durum açıkçası.en iyisi maaş bordrosu istemek dediğiniz gibi,ilginiz için teşekkürler

İhtiyaç olmadığı halde işe almışlarsa bu fırsatı değerlendir derim...İşyeri ne üzerine...?

Eğer bilgine güveniyorsan kendini göstermek için 1-2 ay çok gayretli çalış ve yılbaşında maaş nedeniyle işinden çıkmak istediğini duyur. Senin bilgini ve azmini farkettiklerinde zaten maaşına zam yapıp elde tutmak için kendileri uğraşacaktır.

Eğer bilgine güveniyorsan kendini göstermek için 1-2 ay çok gayretli çalış ve yılbaşında maaş nedeniyle işinden çıkmak istediğini duyur. Senin bilgini ve azmini farkettiklerinde zaten maaşına zam yapıp elde tutmak için kendileri uğraşacaktır.

Hiç ihtimal vermiyorum. İşverenlerin % 99'u ahmet gider mehmet gelir prensibi ile çalışır. Çok azı değerli elemanına sahip çıkar, uzun iş hayatımda çevremde hep bunun örneklerini gördüm +yaşadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri