Maaş ile ilgili sorunum var arkadaşlar

Evet ben teknikerim (DGS sınavını kazandığım halde şahsi sebeplerden gidemedim) helal ollsun sen gitmişsin tebrik ederim bitirmişsinde ama şöyle bir şey varkı senin ben mühendisim diye altında gördüğün adam kendi işinin patronu iyide kazanıyor şükür forumlarda ona buna sistemi eleştirmekle olmadı çalışmakla oldu sizi eleştirme noktam mesleki bilginiz ne yapip ne yapamazsınız bu değildi benide ilgilendirmiyor ama siz bu duruşla devam ettiğiniz sürece olduğunuz yerde saymaya hatta elindekini kaybetmeye mahkumsun
GERÇEKLERİ YAZMIŞŞŞ

iyi günler arkadaşlar

ben 6 ekimde 800tl maaş ile işe başladım 12 ekimde ise işe gitmedim.20 ekimde avans ücretim 320 tl olarak hesabıma yattı.4 kasımda ise geri kalan ücretim olan 379.74 tl hesabıma yattı ama benim anlamadığım asgari geçim indirim ücreti olan 59 tl bu 800 tl içindemi yoksa ayrı olarak mı yatıyor?ayrı olarak yatıyor ise neden bana bu ücreti yatırmadılar.bu arada cumartesi çalışmıyorum ve mühendisim.ayrıca 29 ekim dolayısı ile 28 ekim cuma günü yarım gün olan mesaiyi tam gün izin olarak değiştirmişlerdi.

ilk defa maaş aldığım için durumu çözemedim açıkçası :) yardımcı olursanız sevinirim.

Şaka gibi...
Mühendis, 800 TL maaşla, üstelik torpille işe başlıyor...
Olaya bakın ki 59 TL AGİ ne kafayı takmış...

Bana şaka gibi geldi... ;)

İyi günler,
alternatör pahalı alternatörden başka bir sistemle yüksek güç üretebilirmiyim?

muhtaçlığın başladığı yerde sömürgede başlar!

sıkıntı bastı yine ah kazandığımız zaman neler hayal ediyorduk mühendislik adına şimdi ise neler görüp neler duyuyoruz ::

hocam bu maas cok az senin konumundakiler 3000 tlde az almıyorlar hiç bisey bilmen o kadar önemli değil sana alkim kimyayı öneriyorum maas+ev kirası+3aydan 3aya tam maaş ikramiye+yazın otelde tatil+bayramlarda haçlık

Sayın Arkadaşım

Açıkçası durumuna üzüldüm Çünkü Bende aynı şeyleri yaşadım ilk işyerimden ayrıldım başka bir yere başladım ordada aynı sıkıntıları yaşadım kendimden meslekten hep ödün veriyormuşum gibi stresli ve üzücü geçti açıkçası ama çalışmak zorundaydım o yüzden hep isyan etsemde elimden bişey yapmak gelmedi geçindirmek zorunda olduğum bir ailem vardı ama çok şükür şuan iyi bir pozisyonda olmak istediğim yerdeyim.

Siz torpille girdim ihtiyacım da yok demişsiniz anladığım kadarıyla ama diğer arkadaşların yorumuna katılıyorum lütfen mesleğimizde dik duralım bugün bir doktora gittiğimizde bir eczanede yada bir dava avukatıyla karşılaştıgımızda hangisiyele para konusunda pazarlık yapabiliyoruz ? hiç biriyle elbette ama bizim mesleğin malesf böyle bir sıkıntı var bunu değerl
i büyükleriize meslekteşlarıma ifade ettiğimizdede yeni mühendisler paranın peşinde koşuyolar deniliyo ama ben buna katılmıyorum bi tezgahtar maşı alıcaktık(yanlış anlamayın küçümsemiyorum ) niye okuduk hersene harç+yurt+yiyecek+gıda ulaşım+iletişim vssss giderleri çarpalım 4 sene ile okumasaydık bu çarpı 4 maliyet giderimiz bize artı olurdu ayrıca yıllarımızı veriyoruz stres sıkıntısıda ayrı sonrasında sadece kendimizin değil cevremizin ailemizin beklentileriylede karşılaşıyoruz eee Mühendis oldun bu kadar mı veriyolar hadi canım yalan söylüyosun diyolar bunları eminim hepimiz yaşamışızdır

Siz Değerli arkadaşıma rica ediyorum biran önce kararınızı verin dik durunasla tavizz vermeyin tekliflerede her zaman açık olun ezdirmeyin kendinizi
Gerçekten diğer teknik kalifiye elemanlarında bizleri baz alarak maaş zamlarını diskalifiye etmeye çalışmaları çok fena hem kendimizi hem mesleğimizi hemde diğer teknik personele, kaliteyi düşünmek zorundayız

İş yaşamınızda Başarılar dilerim.

ALPXEK Meslektaşım ne güzel konuşmuşsun.Teşekkürler hala böyle düşünen mühendisler var piyasada.
Geçen Pazartesi günü Borusan a iş görüşmesine gittim.Bölüm müdürüyle görüştüm adam ne dese beğenirsiniz ''bizim aldığımız mühendis tulum giyip çalışacak yerleride süpürecek kabloda bağlayacak.'' Dedim ozamn gidin bi tekniker veya yardımcı alın adamlar tahminim sözleşme gereği mühendis bulundurmak zorunda alacakları mühendiside tekniker gibi çalıştırıp bir tekniker maaşından kurtulacak.Daha ilginç olanı bu adamda makine mühendisi. İnsanların sırtından para veya statü kazanmak bu olmamalı..

Gazete de bir yazı vardı.. elektrik mühendisliğinde alınan eğitim ile piyasanın uyuşmadığı, bu dalda böyle bir sıkıntı olduğu yazıyordu..
doğru bir tespit...
Borusan daki iş görüşmenizle ilgili " sözleşme gereği mühendis bulundurmak zorunda" yı biraz açabilirmisiniz...nedir olay?

Borusan bu yerin elektrik ve mekanik Bakım sorumluluğunu alıyor. Aralarında imzaladıkları sözleşmede işveren bir makine bir elektrik mühendisi bulundurma şartı koyuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri