Mühendislik Öğrencisine Tavsiyeler

eee33

Üye
elekt. elekt. 2. sınıfa basladım hangi alanlara yönelsem tavsiyeleriniz var mı ?

bana göre kendini elektrik alanında geliştir emin ol bu ileride daha çok işine yarar Hangi okul?

Okulu bırak ticarete atıl :D Eziyet çekiyoruz hocaların psikolojilerinin bozuklıuğundan tatmin edemedikleri egolarından

ölçmede olabilir yüksek gerilimdde makina secersen cok zorlar bu söylediklerim sadece elektrık için

Merhaba,
Elektrik-Elektronik mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Bu bölümü sevdiğim için tercih ettim ve bu 4 sene kendimi elimden geldiğince geliştirmek istiyorum. Bölümümün daha çok elektronik kısmına yoğunlaşmak istiyorum. Bu yüzden işlerimin bilgisayarla bağlantılı olacak sanırım. O yüzden dışarıdan hangi yazılım programlarını öğrenmem gerekiyor ? daha çok hangileri önemli ? Bir de dil problemi var. İngilizce öğrenmek zaten şart ama bu bölüm için genelde yanında Almanca öğren diyorlar bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Tabiki İngilizce çok önemli Türkiyede iş yapacaksan İngilizce önemlidir başka bir dil bileceğine İngilizceyi iyi bil C,C++,C# temel olarak bilmelisin birini çok iyi bilmelisin.

Merhaba,
Elektrik-Elektronik mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Bu bölümü sevdiğim için tercih ettim ve bu 4 sene kendimi elimden geldiğince geliştirmek istiyorum. Bölümümün daha çok elektronik kısmına yoğunlaşmak istiyorum. Bu yüzden işlerimin bilgisayarla bağlantılı olacak sanırım. O yüzden dışarıdan hangi yazılım programlarını öğrenmem gerekiyor ? daha çok hangileri önemli ? Bir de dil problemi var. İngilizce öğrenmek zaten şart ama bu bölüm için genelde yanında Almanca öğren diyorlar bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

kendini otomasyon ve plc de geliştirmeye bak.

bence kendini hangi dalda iyi hissediyorsan oraya kendini yönlendir.Arkadaşlarımın dediği gibi 4 yılın sonunda ingilizce(mesleki) bilmem sana + getirir. iyi aksamlar..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri