lpt-72 kanal kontrol devresi

tatavi

Üye
merhaba atölyemdeki bir kaç uygulama ve v6 da ögrenmek için yazacagım programları
kontrol etmek adına 0 a yakın tecrube ile 72 kanal çıkış devresi çizmeye çalıştım
zahmet olmaz ise bir göz atıp neleri yanlış yaptıgımı söyleyebilirseniz çok sevinirim
areste otomatik router olayını çözemediğim için yollar çok buyuk alana yayıldı
bunun içinde bir ip ucu verebilirseniz memnun olurum şimdiden tesekkur ederim

S.A
Hocam diğer yazınıza yanıt yazdım burada yineleyeyim
bence seri port kontrolü ve pic micro işlemciyle yapsanız daha uygun ve sağlam olur. Eğer seri de 485 olarak yaparsanız uzak mesafelerdede kontroller yaparsınız.

S.A
Hocam diğer yazınıza yanıt yazdım burada yineleyeyim
bence seri port kontrolü ve pic micro işlemciyle yapsanız daha uygun ve sağlam olur. Eğer seri de 485 olarak yaparsanız uzak mesafelerdede kontroller yaparsınız.

ilginiz için tesekkur ederim uyarınızı dikkate alıp incelemeye basladım seri port u fakat sormak istediğim bir konu var 74 htc573 ile her entegreyi önce enable yapıp sonra uygun bit leri gonderiyoruz buda sadece bir entegre çıkışını kontrol etme anlamına geliyor aradıgım şey aynı anda tum çıkışları aynı anda kontrol edebilmek bu konuda beni nasıl yonlendirebilirsiniz acaba ?

mesela 100110101010101001 gibi bir dizi sayı ile uygun karşılıga gelen farklı, atıyorum 1-72 arası istediğim çıkışları aktif yada pasif etmek gibi

daha yeni yeni ögrenmeye çalıştıgım için henuz pic e girmek istemiyorum yeteri kadar çözümledikten sonra zaten düşünüyordum ögrenmeyi

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri