Ledli Reklam Tabelası

haluk55

Üye
Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum eğer yanlışsa ilgili arkadaşlar taşırsa sevinirim.

Aşşağıda verdiğim linkteki görselliği nasıl elde etmişler yardıcı olursanız sevinirim.

YouTube - NEOLUX Project

videodaki sistem aslında cok basit olmasına karsın cokda verimli bir sistemdir daha once benzer calısmalar yapıp cesitli firmaların reklam tabelalarında kullanmıstım sistemde rgb led modul yada isterseniz 3 renk led i piksel bazında doseyerek de yapabilirsiniz gerisi sizin hayal gucunuzdeki animasyon yazılımına kalıyor sistem oncelikle yazılacak yazı grafik her ne ise onu bir seklini yapmakla baslıyor daha sonra bu yazı garafik uzerine rgb led modulleri yada led leri dizerek devam ediyor daha sonrasında ise bu ledleri suruculer ile surmeniz gerekmekte tabi hangi led in yada rengin hangi sira ile yanmasını sağlamak istiyorsanız ona gorede bir microislemci yazılımına sahip olmanız yada yazmanız gerekmekte ama mantık olarak dotmatrix den cok daha kolay bir algoritmesı bulunmaktadır kolayca cozebilirsiniz biraz arastırma bu is icin yeterli olacaktır...

çok teşekkür ederim açıklamanız için.böyle bir devre hali hazırda satılan birşeymi onu merak ediyorum rgb led kullanımı için peki.

yok halihazırda oldugunu sanmıyorum cunki rgb led moduller genelde led tv benzeri sistemlerde agırlıklı olarak kullanılıyor bu tip hazır bir sistem bulabileceginizi sanmıyorum ama forumdan yada oturdugunuz ilin elektronikciler carsısından parcaları temin ederek kolayca kendinizin yapabilecegini sanıyorum tabi az da olsa micro işlemci programcılıgı ve elektronik bilginizin oldugunu varsayarak kolay yaparsınız diyorum.... yok ben anlamam derseniz bunu ucretli olarak yaptırabilirsiniz....

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,211
Son üye
gurdal35

Yeni konular

Geri