Mikrofon Preamp Tamirinden Anlayan bakabilirmi ?

Lewit LCT 940 tube condenser mikrofon aldım bi tanıdığımdan 2. el , fakat ses kartı ve bağlantısını yapıp kayıt aşamasına geldiğimde tesadüfen ses kartından gain seviyesini açınca preamptan kaynaklı cızırtı aldığımı fark ettim . Bu sorun ara sıra dalgalanmalara , sanki bir disk sürücü çalışıyormuşçasına değişik sesler çıkartmasına kadar sesler mevcut , bazen kesiliyor ama sonrasında devam ediyor , bu konuda bu cihaza ne yapılabilir sorunun arızası ne olabilir uzman abilerim arkadaşlarım yardımcı olursanız çok sevineceğim.. Cihaz kapandığında da değişik sesler alıyorum .

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-02-04 190410.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-04 190410.png
    557.5 KB · Görüntüleme: 9
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Preampli katına ayrı kaynaktan besleme yapınız.
Besleme ve ses kabloları muhakkak blendajli ( izoleli) kablo olmasına dikkat ediniz
İzolasyona ve şaselemeye önem veriniz.
Sorun çözülür.

abicim bunu nasıl yapacağım konuya hakim değilim acıklayabiilr misiniz ? yada tamiratını yapabileceğim bir yer varmıdır ?
Preampli katına ayrı kaynaktan besleme yapınız.
Besleme ve ses kabloları muhakkak blendajli ( izoleli) kablo olmasına dikkat ediniz
İzolasyona ve şaselemeye önem veriniz.
Sorun çözülür.
başka bir ortamda ve ses kartıda denedik sorun devam etti cihaz yaklasık 60.000 tl mikrofonuda güzelce kullanmak istiyorum çözüm üretemedim bi türlü :) kablolardan biri 11pinli lewitin orjinal sarımlı kablosu diğeride mogaminin neütrik kablosu kablolarımda ve mikrofonda sorun yaşamıyorum fet ve tube modları var bu preamp ın fet ( preamptan çalışmasını) tube de mikrofondan tube şekilde çalışmasını sağlıyor . fakat fet moda aldıgımda cızırtılar ve dalgalanmalar mevcut bu problemin devamında preampı kapatırken değişik iç gıcıklatan sesler alarak kapatıyor kendisini... umarım anlatabilmişimdir :)

Son düzenleme:
Ses kartı ve preamp'ın bağlantı şekli öncelikle önemlidir.
Ses kartında LINE hattına bağlanmış olmalıdır. Eğer ses kartındaki MIC girişinden bağlıyorsanız osilasyon olacaktır.

Ses kartında LINE hattına bağlanmış olmalıdır. Eğer ses kartındaki MIC girişinden bağlıyorsanız osilasyon olacaktır.
güzel ve yeni şeyler ögreniyorum teşekkür ederim ama 4 kanal girişim var ilk ikisinde mic /hı z yazıyor diğerinde mic/ line yazıyor line takıp tekrar yazacağım çok teşekkür ederim. ama sorun deevap ederse yine rahatsız ederim :) UR RT 4 ses kartıyla birlikte kullanıyorum ilk iki girişi D- pre özellikli ama yine ara ara bu sorunu yaşıyorum .. neden böyle yapıyor bilmiyorum ama bu durum beni baya üzüyor.. Bu cızırtının sebebi nem olabilir mi her ihtimali düşünüyorum.. böyle bir cihazın tamirini kimler yapabilir.. gerekirse başka ile kargolatırım .. baktırmam şart..
Mikrofonun orjinali 11 pinli xlr kablo ile preamp ve mikrofona bağlı diğer giriş ise klasik xlr kablo girişli onu bile kaliteli aldım mogaminin neütrik xlr kablosu ama ne denediysem sorunun önüne geçemedim bigisayar kaynaklı sandım , başka bilgisayar ve stüdyo ortamında farklı ses karttı takıp denedik yine sonuç aynı ani cızırtılar bazen disk çalışıyormuş gibi çıkartıgı sesler ve preampı kapatırken cayır cuyur gıcık seslerle kapanıyor olması.. umarım buna bir çözüm bulabilirim yardımcı olursanız çok sevineceğim .

Ses elektroniği üzerine çalışan servislerden(müzik seti, amplifikator , pikap onarımı yapılan yerler) Bakım/kontrol, onarım yardımı alınabilir

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri