led bar ısınma sorunu

enginkarci

Üye
arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum , konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum.

iş yerimde rafların altında led bar kullanıyorum.led barlar 1 er metre olarak satılıyor genelde.rafların boyutuda 1 metreden fazla olunca ek yapmak durumundayım.cok fazla ısındığından dolayıda ek yerlerındeki lehimler akıyor ve ışık akışı duruyor.ne yaptımsa buna çare bulamadım.internette gezinirken şerit led bağlama aparatı gördüm.onuda araştırdım ve onun şerit led için olduğunu led barlara uymayacağını söylediler.bunun için ne yapabilirim.bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ledlerin arkasına güç kablosunu koy(gücüne göre) ve led köprülerini enerji iletim hattı olarak kullanmaktan vazgeçin.
Düşük voltajlı devreler standart kablolar ile beslenemez !(nyaf,ttr,ny vs. özdirenci çok küçük iletken kablolar kullanılmalıdır.)

Forumda benzer konular açıldı, sorunuzun birebir eşi olmasa bile çözüm yolu aynı olan sorulardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri