Led Avize Kablolar birbirine girdi?

Merhaba arkadaşlar evimizde bulunan led avize var. Resmin ekleyim.
led avize 2.jpg
şeklinde olan ledin kabloları birbirine karıştırdım.
Ana hattan gelen notr ve faz ile trafo ya gelen elektrik trafodan 3 renk olarak çıkış yapıyor.

Sarı - Beyaz - Gri

Led lamba 2 adet, iç kısımda ki küçük dıştaki ise büyük bu lambalar anahtar her açılıp kapanmasında ilk olarak sarı, sonraki açıp kapatmada beyaz ve 3. kapatıp açmada ise hepsi yanıyor.

Büyük led e giden 4 adet kablo var bunlar: Mavi - Yeşil - Kahverengi -Şeffaf
Küçük Led e Giden 4 adet kablo da aynı renkte : Mavi - Yeşil - Kahverengi - Şeffaf

Bunları nasıl bağlamalıyım bir bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu avize uzaktan kumandalımı ben pek anlamadım bendede var benzeri ama içinde tek trafo var anahtarı acıyorsun ikisi birden gun ışıgı yanıyor nerden aldın acaba linkini paylaşırmısın her açıp kapatmada nasıl farklı yanıyor içinde kart var galiba..

Ekli dosyalar

• IMG_20210710_214738.jpg
    IMG_20210710_214738.jpg
    130.2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hayır uzaktan kumandalı değil. Şimdi simit led lambanın iç kısmı sarı led var. Dış kısmında beyaz led var. Bağlantı kısmında trafo var anahtarı ilk açtığımda sarı yanıyor aynı anda kapatıp tekrar açınca beyaz yanıyor. Tekrar açıp kapatinda 2 si birden yanıp gün ışığı veriyor. Ben bu sorunu çözdüm zaten.

Trafo ve kablolarin fotosunu yayınlayın ki arkadaşlar yardımcı olabilsinler .

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri