lcd led tv servis menüsü

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba, Axen led (2015-16 model) ve saba lcd (2012-13 model) tv lerin servis menü bilgilerine ihtiyacım var, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba, Axen led (2015-16 model) ve saba lcd (2012-13 model) tv lerin servis menü bilgilerine ihtiyacım var, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Her iki cihazın arka kapaklarındaki marka ve model noları nı verebilirseniz belki yardımcı olunabilir.Model olarak yazdıklarınız galiba cihazların üretildiği yıla ait bilgi.Cihazların servis menü ve yazılım gibi bilgileri o cihazın modeli, Kullandığı panelin marka ve numarası,main bord numarası na göre değişim göstermektedir.Hatta bazı markalarda bu bilgilere cihazın seri nosundan sorgulanarak ulaşılmaktadır.Kolay gelsin.

Saba modeli 5132LCD S02 ve sorunu solarizasyon arkadaşlar, ayrıca usb portu yok yazılım nasıl atılır servis menüsüne girerek sanırım hallolabilir! Samsıng sony için youtube vidyolarında gideriliyor.
P_20161102_150422_1_p.jpg

P_20161102_150413_1_p.jpg

Kontrastı tamamen kapatınca ve diğer seçenekleri kısınca ancak renkler normalleşiyor fakat çok karanlık kalmakta ve seyir keyfi kalmamaktadır!
P_20161101_174143.jpg

Axen led tvnin modeli

Arkadaşlar konu günceldir.

Sayın by lent. Axen LCD tv ler Sunny firmasının ürünüdür.Axen 32DKA057/0100 model olarak menü ye girme işlemi sanırım aynıdır.Modele göre menü ye değişik işlemle girilmektedir.
1-menü+1147 2-menü+8222 3-menü+78669 4-SOURCE+2580 bunlardan biri ile muhtemelen verdiğiniz model tv de servis menüsüne girebilirsiniz.
menüye girince çıkan şeçeneklerden LVDS MAP'ı seçiniz ve LVDS ayarını manual olarak yapınız.Bu işlem sadece yukarıda verdiğiniz ekran resminde görüldüğü gibi cihazda resimlerde negatif ve mat resim olduğu zaman yapılmalıdır.Diğer ayarlarda değişiklik yapılmamalıdır.Yukarıda verdiğim işlemlerden biri ile servis menüsüne giremez iseniz birkaç değişik işlem daha var,şu an aklımda değil,notlarıma bakar veririm.
Saba lcd tv+nin yazdığınız bu modeli için servis menü giriş işlemini bilmiyorum.Bazı modellerin var ama emin değilim.Yanlış bilgi vermek istemem.Meslektaşlarımada soracağım bulabilirsem tekrar yazarım.Kolay gelsin.

Sn. @ssforum çok teşekür ederim Allah razı olsun, Axen için src2580 kombinasyonu tuttu yalnız yabancı kaynaktan aynı bilgileri elde edip denemiştim o zaman başaramamıştım sanırm bir yerde hata yaptım.

Saba kaldı ki daha çok üzerinde durduğum bu, servisten ayrılan veya servis çalışanı olursa çok iyi olur, tv akrabamın yakında eşini kaybetti besleme arızası diye başladım düzelttim derken menünün sonra da karlanmanın anormal görünümüyle bir terlik olduğunu anladım!

Son düzenleme:
Sn. @ssforum çok teşekür ederim Allah razı olsun, Axen için src2580 kombinasyonu tuttu yalnız yabancı kaynaktan aynı bilgileri elde edip denemiştim o zaman başaramamıştım sanırm bir yerde hata yaptım.

Saba kaldı ki daha çok üzerinde durduğum bu, servisten ayrılan veya servis çalışanı olursa çok iyi olur, tv akrabamın yakında eşini kaybetti besleme arızası diye başladım düzelttim derken menünün sonra da karlanmanın anormal görünümüyle bir terlik olduğunu anladım!
Syn.by lent.
Saba-Telefunken lcd PT1000 şase olan bu cihazın servis menüsüne girme işlemi Servis manualine göre kumandadan menü tuşuna basılıp 1 9 2 3 tuşlanacak,orjinal servis manualinde de aynen
(will be displayet by pressing the digits 1923 while the top lavel main menü is active) şeklinde belirtilmiştir.Ancak ekran resminde belirttiğiniz arıza besleme arızasını giderince meydana geldiğine göre bu esnada LVDS kablo soketinde veya T.CON kartı ve panel bağlantılarında sorun olmuş olabilir.Öncelikle bu kısımları incelemenizi öneririm.Gerekli olursa servis şemasını gönderebilirim.Kolay gelsin.

@ssforum değer verip mesaj yazdığın için teşekkür ederim, lvds ve lehimlere baktım, şerit soketi temizledim servis menüsünden de sonuç alamazsam son olarak anakartta lehim tazelemek aklıma geliyor. B planım lvds soketini kesip kabloları direk t-cona lehimlemek!

@ssforum değer verip mesaj yazdığın için teşekkür ederim, lvds ve lehimlere baktım, şerit soketi temizledim servis menüsünden de sonuç alamazsam son olarak anakartta lehim tazelemek aklıma geliyor. B planım lvds soketini kesip kabloları direk t-cona lehimlemek!
sakın öyle birşey yapma yeni kablo alıp dene muhtemelen lehim tutmaz o flex kablo..

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri