Laptop Giris Ucundaki bakir Levhayi Yaktim Lutfen yardim Edin?

birde bataryasını açıp içine yeni hücre koyamasınlar diye o şekil yapıyorlar soranlara incelik için derler...

birde bataryasını açıp içine yeni hücre koyamasınlar diye o şekil yapıyorlar soranlara incelik için derler...

Aslında tam olarak o şekilde değil. Ultrabooklardaki bu tasarım modeli tamamen yenilikçi, teknolojik bir sistem olup belki sizin bu düşünceniz akıllara en son gelen yada hiç gelmeyen bir mevzudur. İnce yapılıyor çünkü kullanılan pil teknolojisi buna müsait, cihaz inceliği için şart ayrıca dengeli bir yük dağılımı için yüzeye yayıyorlar. Hepsini geçtim, piyasada şuan normal çıkarılabilir bataryası olup ta yoğun kullanımla 2 - 3 saat gitmeyen bilgisayarlar dolu. Hadi abartalım 3 saat gitsinler. Bu bahsettiğim cihazlarda ise abartısız yoğun kullanımda 4-5 saat giden hatta normal kullanımla gün boyu dayanabiliyorlar. Tabi bunda diğer donanımların uyumlu çalışması gibi faktörlerde mevcut ama sonuç olarak bu süreyi size verebiliyorlar.
Cep telefonları bile şuan bu sistemle ilerlemeye çalışıyor. Bir çok geniş ekranlı cihazın sökülmüş resimlerine bakın. Neredeyse tamamı kasa kadar batarya kullanma peşinde. Ya çok genişler ya çok uzunlar veyahut tamamen yüzeye yayılmışlar. Bunun hücre değişimi vs ile alakası yok yani.

1_wbtm-rm.jpg

@hürkan yılmaz resimler için teşekkür ederim de 3 resim göndermişsiniz 3' ünde de şarj soketi kısmını çekmemişsiniz? (yanlışım varsa biri beni düzeltsin ama soket ortadaki resme göre görünmeyen sol üst köşede kalıyor)
Şu bölümün uzak ve yakından yolları ve board durumunu net gösteren resmini çekeceksiniz.
upload_2016-11-30_9-5-30.png

Aklıma rahmetli Kemal SUNAL' ın şabanoğlu şaban filmindeki sünnet sahnesi geldi. Amacımız ne, sen bize ne gösteriyorsun. Anakartını göstermeye mi çağırdın bizi :)
Biz senden şarj soketi ve yollarının durumunu görmek için resim istedik sen bize anakartı çekip göndermişsin...

@by lent siz batarya için nasıl bir batarya diyordunuz bide anakartını görseniz tablet, telefon anakartı gibi bir şey :)
upload_2016-11-30_9-2-45.png

Not: Eklemiş olduğum resimdeki anakart birebir sizin modeli tutmayabilir. İlk mesajınızdaki kaba model ismine göre resim ekledim. Soket için bilgilendirme amaçlı.

Son düzenleme:
Abi o değilde dün biraz bekledim cevapta gelmeyince ateşin içine attım laptopu sarj soket yeri olmuyordu. o yüzden orayı çekmedim bakır yollar takip edilecek gibi değildi zaten ışıkla takip etmeye çalıştım bende o yüzden bataryaya direk bağlamaya çalıştım. aman neyse bu sıkıntıyıda def ederek kurtulmuş oldum
@hürkan yılmaz resimler için teşekkür ederim de 3 resim göndermişsiniz 3' ünde de şarj soketi kısmını çekmemişsiniz? (yanlışım varsa biri beni düzeltsin ama soket ortadaki resme göre görünmeyen sol üst köşede kalıyor)
Şu bölümün uzak ve yakından yolları ve board durumunu net gösteren resmini çekeceksiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 35275
Aklıma rahmetli Kemal SUNAL' ın şabanoğlu şaban filmindeki sünnet sahnesi geldi. Amacımız ne, sen bize ne gösteriyorsun. Anakartını göstermeye mi çağırdın bizi :)
Biz senden şarj soketi ve yollarının durumunu görmek için resim istedik sen bize anakartı çekip göndermişsin...

@by lent siz batarya için nasıl bir batarya diyordunuz bide anakartını görseniz tablet, telefon anakartı gibi bir şey :)
Ekli dosyayı görüntüle 35274

Not: Eklemiş olduğum resimdeki anakart birebir sizin modeli tutmayabilir. İlk mesajınızdaki kaba model ismine göre resim ekledim. Soket için bilgilendirme amaçlı.

Aynen sağlık olsun kafan rahat

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri