Laptop Giris Ucundaki bakir Levhayi Yaktim Lutfen yardim Edin?

Casper Nirvana CGA modeli Laptop aldim. Ve sarj Soketi bozuldu. bende soket yerini lehimledim ama arada çektigimden dolayi anakart zerindeki bakir levhalar artik is gormuyor bende direk sarj aletinden gelen elektrigi laptop bataryasina baglamak istiyorum fakat hangi kablolari bagliyacagimi bilmedigim icin acil yorum bekliyorum hangi kablolar nereye gidiyor hangi kabloya baglamam gerekiyor.
Bu renkli kablolar kafamı karıştırdı 2 adet batarya bulunmaktadır 2 si birbirine bağlanmış durumda.
Screenshot_2016-11-21-00-38-31.png
Screenshot_2016-11-21-00-38-31.png
Screenshot_2016-11-21-00-38-36.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-21-00-38-58.png
    Screenshot_2016-11-21-00-38-58.png
    369.9 KB · Görüntüleme: 12
Anakart üzerindeki bakır yollarda kalkma yada bozulma gibi deformasyonlar var ise direk batarya ya bağlantı yapmak yerine deforme olan yolun biraz gerisini hafif kazıyarak oradan bir kablo aracılığı ile sokete atlama yapmanız ve olası sarsıntılarda lehim yerinden kopmaması için lehim yaptığınız yerle soket tarafını epoksi benzeri bir yapıştırıcı ile sabitlemeniz daha doğru olacaktır. Anakart üzerindeki sorunlu kısmın resmini çekebilirsen tam olarak nereye ne yapman gerektiğini gösterebilirim.

bu gaspet gazulet casper'ın garantisi yok mu? niye servise vermedin anakartın resmi gerek.
dosya yükleye tıkla:
vaviyen anahtar tesisatı uygulama devresi.png

tam resim'i tıkla tamam örnek resim...

bu gaspet gazulet casper'ın garantisi yok mu? niye servise vermedin anakartın resmi gerek.
dosya yükleye tıkla:Ekli dosyayı görüntüle 35161
tam resim'i tıkla tamam örnek resim...
kendi ustamız kendimiz olmaya çalışıyoruz garantide kullanıcı hatası deniyor ve 300 tl fiyat veriyorlar kendim yaptım defalarca ama artık dikiş tutmuyor şuan resim atamıyorum sadece batarya üzerindeki renklerden hangilerine bağlamam gerekiyor

Anakart üzerindeki bakır yollarda kalkma yada bozulma gibi deformasyonlar var ise direk batarya ya bağlantı yapmak yerine deforme olan yolun biraz gerisini hafif kazıyarak oradan bir kablo aracılığı ile sokete atlama yapmanız ve olası sarsıntılarda lehim yerinden kopmaması için lehim yaptığınız yerle soket tarafını epoksi benzeri bir yapıştırıcı ile sabitlemeniz daha doğru olacaktır. Anakart üzerindeki sorunlu kısmın resmini çekebilirsen tam olarak nereye ne yapman gerektiğini gösterebilirim.
benim direk bataryaya bağlamam gerekiyor dediğiniz gibi denedim ama bakır yollardan bataryaya kadar elektrik gitmiyor artık oyüzden direk bağlamam lazım

@hürkan yılmaz, ortada bir sorunun var ama sorununu çözmeye çalışanlara sen yardımcı olmak yerine işi dahada zorlaştırıyorsun. Resim olmadan anakartın üzerindeki yolların durumunu yada takibini yapmadan sana, şunu şuraya bağla diyemeyiz. Sana tavsiyem diyeni de ezbere dinleyip uygulama, elindeki bataryandan da olabilirsin. Benim sana yardımım dokunacaksa eğer resim şart. Belki board üzerinde ekstra bir filtre devresi var belki başka bir yer üzerinden gidiyor belli değil.

@hürkan yılmaz, ortada bir sorunun var ama sorununu çözmeye çalışanlara sen yardımcı olmak yerine işi dahada zorlaştırıyorsun. Resim olmadan anakartın üzerindeki yolların durumunu yada takibini yapmadan sana, şunu şuraya bağla diyemeyiz. Sana tavsiyem diyeni de ezbere dinleyip uygulama, elindeki bataryandan da olabilirsin. Benim sana yardımım dokunacaksa eğer resim şart. Belki board üzerinde ekstra bir filtre devresi var belki başka bir yer üzerinden gidiyor belli değil.
kusura bakmayın haklısın bu konuda şuan iş yerinde olmamdan dolayı resim atamıyorum en kısa zamanda video olarak ve foto olarak atacağım.

Bu nasıl pil çok eski bir modle mi ait böylsini hiç görmedim!

@by lent ultrabook serileri şimdi böyle garip garip batarya tasarımı yapıyorlar :) ekmek tahtası mı batarya mı belli değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri