laptop alıcam ve nasıl bişi almam lazım

slm arkadaşlar öncelikle ben üniversite okucam ve bölümümde makina ve sürekli çizim programları ve smülasyon programları kullanacağım bunu için nasıl bir laptop almalıyım bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.::):rolleyes:

he bide benim alabileceğim laptop 1400-1800 lira arası bişi alabilirim belkide birazcık artabilir:):)

Ortalama bir rami olsun. 4 gb iyidir.

İyi birde işlemci olsun(i5 ' ler en az 3-4 sene seni arayış içine hiç sokmaz ). Bunlar yeterli.

Ve çok sağa sola götürcem diosan alabileceğin en hafifini al, ama unutma 15.4 inçten daha küçük ekranda iyi olmaz. Hafif alıcam diye küçük ekran alırsan sonra pişmanda olabilirsin.

Ben de sana ozellk sayıyım isttersen ama ben 2 makina tavsiye etcem ...

IIntel? Core™ i5 Processor 560M (2.66 GHz, 3 MB) en az 4 ram en az 320 hdd 1 gb en az ekran kartı... 15,6dan asaqı olmamalı bu tavsıyem ozellıkler bakımından

1. al diceqim cok quvendiqim makina...

SAMSUNG R540-JS0CTR i5 560M 4GB320GB 15.6W7Pre 1GB
2. al diceqim makina ise...

LENOVO Y560 59048234 i5-460 4G 500G 15.6 W7PRE 1VG

DELL RANDEVULU EVDE HİZMET. SERVİSLERLE UĞRAŞMA.

IBM alabilirsin. ucuz ama kaliteli

duyduğuma göre lenovanın Bakım ve onarımını toshibaymış.yani toshiba güvencesi altındaymış ben toshiba ile lenovca arasında takıldım sizce hangisi daha ekonomik olur.toshibayı tartışmaya bile gerek yok lakin ekonomik duygular kafa karıştırıyoe

duyduğuma göre lenovanın bakım ve onarımını toshibaymış.yani toshiba güvencesi altındaymış ben toshiba ile lenovca arasında takıldım sizce hangisi daha ekonomik olur.toshibayı tartışmaya bile gerek yok lakin ekonomik duygular kafa karıştırıyoe

Yanlış duymuşsundur. Lenovo ve Toshiba tamamen ayrı markalar kendi servisleri ve yapılanmaları var.

Notebook konusuna gelince Mağazalarda genelde ev kullanıcısına hitap eden albenili modeller bulursun.
Tavsiyem daha dayanıklı kurumsal modellerden bulup alman. HP Business ve Elite Serisi , Lenovo'nun Thinkpad Serisi , Toshiba da Tecra Serileri. Dell'in bazı modelleri olabilir.
Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,132
Son üye
probey313

Yeni konular

Geri