Laptop Açıldıktan 5 dk sonra kapanıyor?

güç adaptöründe olabilir veya fanda çalışırken ters etkime yapıyorsa bilgisayarı kapatabilir ayrı çalıştırman bir şey ifade etmez kolay gelsin

ferittt ve egnim teşekkür ederim videoya bakıp diğer yerleri de kontrol ederek tekrar sorunun çözülüp çözülmediğine bakacağım.

leptop anakartları ekıpmanları chıpsetlerı bırbırıne cok yakın oldugundan ve onarımıda zor oldugundan dolayı servısde chıpsetı degıstırırken ıslemcı bacaklarına gelen sıcak hava ıslemcı ayagının anakarttan ayrılmasına sebep olmus ve anakart uzerındekı yerıne temas etmedıgınden dolayı sorun olabılır bunun cozumu sudur sorup arastırcaksın guvenılır leptop tamırı yapan bıyere anakartı fırına sokup soguk lehım olan yerlerı onarcaklar servıs olması demek sorunun cozulmesı demek deıldır bence...
aynı sorundan bana gelen leptopda ben sorunu ekran kartının sogutucusuna temas etmemesı olarak tespıt etmıs ve sorunu cozmusdum.. aradan 3 ay gecdıkden sonra leptop aynı sorunu yapmıs ve sorunun bu sefer ıslemcı yuvasından oldugunu saptamısdım ısıne yaraması maksasıyla kolay gelsın...

sorun fanla alakalı olsa restart atardı, büyük ihtimal problem anakart ile ilgili...

chıp değişimi sırasında işlemci ısıya mağruz kalmış olabilir yada soğutucu bakır borular fanın vermiş olduğu soğukluğu iletemiyor. dışarıdan bir fan ile soğutmayı deneyip gözlemle eğer aynı problem devam ediyorsa servisten başka çaren yok gibi.ama dışarıdanfan ile soğuttuğunda kapanmıyorsa soğutma elemanlarını söküp iyice temizle ve iyi bir termal macun kullan.termal macunun aşırısı ve adiside işe yaramaz.

Yongası (chip) sıcak lehimle sökülüp tamir edilen ister Desktop olsun ister Laptop sistemler belli bir zaman çalışsada bir müddet sonra çalışmayabilirler. Ne de olsa soğuk lehimle (fabrika çıkışlı) aynı performansı vermezler. Tekrar tekrar tamir ettirmektense 2. el alabilirsin sonuçta her tamir için bir bedel ödemek zorunda kalacaksın kolay gelsin

üstadım şarz ciyazını degiştir..emaneten alıp dene aynı sorun bende oldu götürmegim yer kalmadı iş ana karta bile geldi sonuç sarz arızalı..

Senin dedigin kapanma nedeni işlemci yükünün ve voltajının fazla olması ve dolayısıyla ısınmadan dolayı kapanması(bir nevi overclock yapılmış gibi) veya bios ile alakalı bir problemden dolayı yapmış olması mumtemel.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri