Laptop Açıldıktan 5 dk sonra kapanıyor?

bence kesin bataryadan çünkü bende oyle bi dizüstü elime aldım fişte fakat açılmadan kapanıyor.yani ya şarj girişinde sorun var sarj olmuyor yada bataryası ölmüş..

dostum bahsettiğin kapanma durumlarından birini tekrar et gene fanı tercihine göre dışarıdanda besleyebilirsin. ama bu sefer elinle ekran kartıdır, kuzey çipidir, işlemcidir falan sıcaklıkları elinle bi kontrol et. böyle söylüyorum binde birde olsa heatpipe denen bakır borunun içindeki gaz kaçabiliyor. ozamanda ısıyı aktarmıyor anlıyacağın. eğer dediğim gibi ise fan değil komple soğutma sisteminin değişmesi gerekebilir.

saygılarımla....

biosta izledim diyorursun.yine bios u aç ve orada monitörleri izle.yani voltajların ve ısının ve fan hızının gösterildiği yer varya orası.muhtemel kapan ma sebebinin ısı olduğunu düşünüyorum.bu bios monitör ü açıp ısıyı kontrol et.artıyor ise soğutucu pastayı yenilemeni tavsiye ederim.

bendede aynı kapanma oluyordu aslında olay çok basit olarak çözüme kavuştu.sendede şu olabilir.pc toplanırken soğutucular tam oturmamış olabilir.ve ısı transfer kremi özelliğini yitirdiği için çip yüzeyindeki ısıyı sogutucuya aktaramadığından çipte yüksek ısı oluşup kapanmasına sebep olabilir.ben tüm çiplerin transfer kremini sıyırdım.yeni krem sürdüm ve sogutucular tam oturacak şekilde topladım ne mavi ekran kaldı ne kapanma canavar gibi oldu.

bendede aynı kapanma oluyordu aslında olay çok basit olarak çözüme kavuştu.sendede şu olabilir.pc toplanırken soğutucular tam oturmamış olabilir.ve ısı transfer kremi özelliğini yitirdiği için çip yüzeyindeki ısıyı sogutucuya aktaramadığından çipte yüksek ısı oluşup kapanmasına sebep olabilir.ben tüm çiplerin transfer kremini sıyırdım.yeni krem sürdüm ve sogutucular tam oturacak şekilde topladım ne mavi ekran kaldı ne kapanma canavar gibi oldu.

Feritt 'e katılıyorum bende de aynı sorun olmuştu. Güzel bi şekilde termal macun sürüp sorunu halletmiştim.

merhablar kardeş işlemci veya kuzey köprüsüne elinizi değin bakalım çok aşırımı ısınıyor ona bir bakın
sonra işlemciyi cıkarın bacakları arasında herhangi bir terleme varmı bakın ona göre arızayı azalta bilirsiniz..

Feritt 'e katılıyorum bende de aynı sorun olmuştu. Güzel bi şekilde termal macun sürüp sorunu halletmiştim.
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim.Soğutucu macunları silip tekrar yeniledim fakat buda benim için bir çözüm olmadı,elimde ekran kartı ve diğer unitleri kontrol ettim herhangi bir aşırı ısınma da bulamadım,delirmek üzereyim =)

bence kesin bataryadan çünkü bende oyle bi dizüstü elime aldım fişte fakat açılmadan kapanıyor.yani ya şarj girişinde sorun var sarj olmuyor yada bataryası ölmüş..

Bataryayı çıkartıp fişte açıyorum bilgisayarı gene aynı sorunu yaşıyorum dolayısıyla bataryadan kaynaklandığını düşünmüyorum,şarj girişinde sorun olsa bilgisayar neden açılıyor 5dk falan durup kapanıyor?

dostum bahsettiğin kapanma durumlarından birini tekrar et gene fanı tercihine göre dışarıdanda besleyebilirsin. ama bu sefer elinle ekran kartıdır, kuzey çipidir, işlemcidir falan sıcaklıkları elinle bi kontrol et. böyle söylüyorum binde birde olsa heatpipe denen bakır borunun içindeki gaz kaçabiliyor. ozamanda ısıyı aktarmıyor anlıyacağın. eğer dediğim gibi ise fan değil komple soğutma sisteminin değişmesi gerekebilir.

saygılarımla....

Öncelikle duyarlı güzel cevabınız için teşekkür ederim.Mesajlarımı okuyarak yanıt vermişsiniz. Sıcaklıklar normal gözüküyor borular içerisindeki gazın mevcut olup olmadığını nasıl anlayabilirim,

Teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri