Lambalar pir pir ediyordu simdide gidip geliyor

Duyguluboy

Üye
Arkadaslar bikacgun oncesine kadar evin lambalari pir pir edoyordu.sonra kendiliginden 2 gun sikintisiz calisti.fakat bugun pir pir etme artik gidip gelmeyle seyretti.bende nolur nolmaz diye sartelleri indirdim.sizce sorun ne olabilir?diger komsularda ayni problem yok(apartmanda)...buzdolabini actigimda onun da isiginin pir pir ettigini gordum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Voltaj ölçülmeli, tesisata genel kontrol elden geçirilmesi gerek ehliyetli elektrikçi tarafından.

Kendim fabrikada calisiyorum ve fabrikanin elektrikcileri var onlara baktirmam bi sorun teskil etmez sanirim

Mesela su an eve geldim bizimkiler isiklar gidip geliyor diye sarteli indirmisti ben kaldirdim ne pir pir etme var nede gidip gelme?yanliz tum elektronik cihazlarin fisleri cekik durumda

lamba ve cihazlar çalıştıkça kablolarda ısınma yapar buda bahsettiğiniz sorunlara sebep olabilir bunun sebebi gevşek bağlantı olabilir veya arızalı bir sigortada uzman bir elektrikçi kontrol edip tamiratı yapmalı

Tamam tesekkur ederim sadece 1 lamba ve bilgisayari actim sabah elektrikci gelecek.oda calistigim yerde arkadasim oldugu icin sizlerden gelecek cevaplari da samimiyetim dogrultusunda soyleyebilirim diye dusundum.tekrar tesekkurler

Özellikle daire girişindeki nötr hattını kontrol ettir dostum ekte gevşeklik olabilir bütün daireye oradan sıkıntı yapabilir.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler eve giren sigortalardan 1 tanesi erimiş onu değiştirdik bu arada pırpır etme olayı gidip-gelmeye dönmüştü artık.baktımki pırpır etmeye devam ediyor apartmanın girişindeki sayaç dolabının altında ana kofra adını verdikleri apartmanlara dağılan sigortalar varmış tabi bunlar eski sistem çevirmeli sigortaymış.bizim daire ve birbaşka daireye gidiyormuş.sigortalardan en soldaki hem gevşek hemde aşırı ısınıarak içersini eritip yok etmiş.onun yenisini aldım fakat yenisi uymadı mı ne olduysa bir türlü elektrik alamadım eskisini sardım atmamıştı ama güçlendirdim ve dibine bozuk para koyup tamamen değmesini sağladım.sonuç itibariyle bize gelen elektiriğin hem düşük voltaj olduğunu gördüm hemde sorunun bundan kaynaklandığını....herkeze teşekkürler.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler eve giren sigortalardan 1 tanesi erimiş onu değiştirdik bu arada pırpır etme olayı gidip-gelmeye dönmüştü artık.baktımki pırpır etmeye devam ediyor apartmanın girişindeki sayaç dolabının altında ana kofra adını verdikleri apartmanlara dağılan sigortalar varmış tabi bunlar eski sistem çevirmeli sigortaymış.bizim daire ve birbaşka daireye gidiyormuş.sigortalardan en soldaki hem gevşek hemde aşırı ısınıarak içersini eritip yok etmiş.onun yenisini aldım fakat yenisi uymadı mı ne olduysa bir türlü elektrik alamadım eskisini sardım atmamıştı ama güçlendirdim ve dibine bozuk para koyup tamamen değmesini sağladım.sonuç itibariyle bize gelen elektiriğin hem düşük voltaj olduğunu gördüm hemde sorunun bundan kaynaklandığını....herkeze teşekkürler.
Oyle parayla pulla fazla tel sararak filan sacma sapan uyduruk isler yapmayin..iki gun sonra yangin cikartirsiniz Allah korusun..busonlu sigortalarinizda problem var anladgim kadariyla..hepsini ayni degerde otomatik sigorta ile ehliyetli bir elektrikciye degisttirin ilk olarak..faz-notr gerilimlerini olcturun..kolon hatti ve sigorta kutusunda gevsek baglanti olabilir.hepsi kontrol edilmeli..oyle uzerine iki sipir tel sarip altina bozuk para koymak da nedir ya..bu kadar basitmiymis bu isler!!

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri