Kuyuya şamandıra bağlamak için yardım?

sadece samandırayı baglaman yeterli sen zaten sistemde hiç bir değişiklik yapmıyorsun sace samadırayı tasıyorsun kuyuda su kalmazsa zaten sıvı seviye elektrotları sitemi durdurur diger depondaki samandırada senin su seviyeen gore sistemini calıstırır veya durdurur ii calısmalar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
benim eklemek istediğim bir şey var , bende böyle bir uygulama yaptın , 400 mt mesafeden su aldığından dolayı dikkat edilmesi gereken mevzu , şamandıra motoru durdurduğu zaman , borudaki suyun tekrar kuyuyamı yoksa depoyamı gittiği , biz 1600 mt mesafede yaptık , motor duruyodu fekat boruda ki su bizim depoya geliyordu oda bayağı su demek düşün yani ........

benim eklemek istediğim bir şey var , bende böyle bir uygulama yaptın , 400 mt mesafeden su aldığından dolayı dikkat edilmesi gereken mevzu , şamandıra motoru durdurduğu zaman , borudaki suyun tekrar kuyuyamı yoksa depoyamı gittiği , biz 1600 mt mesafede yaptık , motor duruyodu fekat boruda ki su bizim depoya geliyordu oda bayağı su demek düşün yani ........

bu problemi hattınıza çek valf bağlayarak çözebilirsiniz.yoksa motor sürekli durur çalışır.

sadece samandırayı baglaman yeterli sen zaten sistemde hiç bir değişiklik yapmıyorsun sace samadırayı tasıyorsun kuyuda su kalmazsa zaten sıvı seviye elektrotları sitemi durdurur diger depondaki samandırada senin su seviyeen gore sistemini calıstırır veya durdurur ii calısmalar

kuyuda şamandıra var diyor şamndıranın uclarını seviye rolesine girmiş olabilirler bazı sularda elektrotlar bozulduğundan sökülüp şamandıra atılır kimisi roleyi söker kimiside roleye girer elektrot görevi yaptırır yani şamandıraya

400mt kablo kirliliğini ortadan kaldırmak istersen rf modüllü uzaktan kumanda sistemleri var ondan bağla daha rahat edersin

çok sağolun arkadaşlar yorumlarınız çok yardımcı oldu tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. hepinizin iş hayatın da başarılar dilerim sağlıcakla kalın ,kafama dakılan bişey olursa başka konular da tekrar yardımınızı isteyebilirim.

Sayın perit !
Pompanın hemen çıkışına, boru üzerine 1 adet manometre (basınç ölçer), 1 adet basınç emniyet ventili ve 1 adet druck şalter (basınçla çalışan şalter) ve borunun ucuna da 1 adet şamandıra ile bu işi halledersiniz.

Boru ucuna şamandırayı bağlamadan önce pompayı çalıştırıp, su kendi halinde depoya akarken kaç bar basınç var önce onu bir görün. Diyelimki ölçtünüz ve 9 bar basınç var. Emniyet ventili 9 barın hemen üzerinde olmalı.

Pompayı çalıştıran kontaktör bobinine kumandayı druck şalter ile yapıyorsun. Druck şalter basıncı da ölçtüğünüz basınç değerinde olmalı.

Çalışma prensibi şöyle ;

Depo boş ya da şamandıra düşecek kadar boşluk var. Druck şalter kontakları kapalı konumda olduğu için pompa çalışacak. Depo dolduğu zaman şamandıra kapattığı için boru içinde basınç artmaya başlayacak. Druck şalter kontakları açacak ve pompa duracak. Su tüketimi başlayınca şamandıra açtığında boru basıncı düşecek ve druck şalter aracılığı ile pompa tekrar çalışacak. Bu durumda deponun % 90'ı sürekli dolu kalacaktır. %10 luk bölümü çalışma ve durma aralığıdır.

Yalnız en önemli konu druck şalterin çok iyi ayarlanmasıdır. Emniyet ventili de olağanüstü durumlarda açarak boru tesisatını koruyacağı için ayarlı emniyet ventili olmalı. Kolay gelsin. HOŞÇAKAL

Sayın kazım demir !
Sizin sorunuzun aynısı daha önce de sorulmuştu. 14. sayfaya bakarsanız görürsünüz. Ben de yukardaki cevabı vermiştim. 400 metrede kablo ile kumanda etmek gerilim düşümüne neden olabilir. Ayrıca bu kadar mesafeye kablo çekmeye gerekte yok.
Kolay gelsin.

400 mt ılerdekı kuyuya nasıl şamandıra koyacaksın akıllarazarar
senden 10 000 mt ılerıde kuyuya kumanda ve guc cek dedıklerı zaman onudamı yapacaksın
onları sen yonlendıreceksın
kumandanın kuyuya olabıldıgınce yakın olması sart
yoksa gerılım dusumunden dolayı asglıklı kumanda yapma olanagın sıfır

Sn.arkadaşım sıvı seviye rölesini devreden çıkarma devreden çıkarırsan ; dalgıç pompan 400 m ilerideki havuzu doldurmak için sürekli çalışacak. Bu da kuyuda su yok iken uzun süreli dalgıç pompanın yanmasına sebep olur.Çözüm olarak sıvı seviye rölesinin normalde açık kontağı ile 400 m ilerideki şamandranın normalde kapalı kontağını birbirine seri bağla.(Yani sıvı seviye rölesinin mevcut bağlı açık kontak ucunun birini çıkar 400m 'den gelen 2*1,5 'un bir ucuna bağla 2*1,5'un diğer ucunu sıvı seviye rölesinin açık kontağının diğerine bağla.)Bu şekilde kuyuda su bitince ya da 400m ilerideki havuzda su dolunca dalgıç pompan durur.Aynı şekilde kuyuda su seviyesi yükselince ve havuz seviyen düşünce dalgıç pompan çalışır.

kolay gelsın arkadaslar benım bır sorunum var yardımcı olursanız sevınırım sorum şu mevcutta çalısan bır kuyumuz var 600 metre mesafedekı bır depoya su basıyor ben bunu koblo çekmeden şamandıra takmadan deponun dolmasını ıstıyorum nasıl bır yol ızlemelıyım teşekurler

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri