Kutuya dişi USB montajında hangi yapıştırıcı kullanılır

Merhaba arkadaşlar, proje kutusuna bir güç kaynağı çalışmam var. Ek olarak USB çıkışı da aldım. Fakat USB modülü ne ile sabitlemem gerekir? Hangi yapıştırıcı uygulanmalı? 1,5mm bir et kalınlığı USB’yi tutuyor. Kablo söküp takarken çıkar. Ne ile sabitlemek lazım ki modüle de zarar vermesin?

F5E4C38A-0546-4F3B-A8A1-15DFA803BF0D.jpeg

image.jpg

Yapıştıcılar iletken değildir o yüzden elektriksel açıdan sıkıntı olmaz fakat yapıştırırken usb sokulacak yere yapıştırıcı girmemeli. Benim tavsiyem sağlamlık açısından Sprey ile birlikte satılan mitreapel türü yapıştırıcılar veya epoxy türü yapıştırıcılar olabilir. (güvenlik açısından yapıştırıcı hala ıslak haldeyken elektrik vermemenizi tavsiye ederim.)

Kutunun yapıştırıcıya temas eden yüzeylerini pürüzlü hale getirip, çift kompenentli reçineler ile yapıştırmanızı öneririm. Mum silikon, hızlı yapıştırıcı, japon+vs karışımları tavsiye etmiyorum. En ucuzu çift kompenentli İran yapıştırıcısı diye satılanlar var.

Merhaba arkadaşlar, proje kutusuna bir güç kaynağı çalışmam var. Ek olarak USB çıkışı da aldım. Fakat USB modülü ne ile sabitlemem gerekir? Hangi yapıştırıcı uygulanmalı? 1,5mm bir et kalınlığı USB’yi tutuyor. Kablo söküp takarken çıkar. Ne ile sabitlemek lazım ki modüle de zarar vermesin?

Ekli dosyayı görüntüle 96382
Ekli dosyayı görüntüle 96383

https://www.sun-fix.com

veya diğer benzer ürün firmaların .

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular