kurulu olan xp yi yedekleyebilirmiyiz

arkadaslar verdiginiz programlar işletim sistemini yedikliyor pekiiçindeçalışan programlarıdayedekliyormu

Önerilen programlar işletim sistemini değil seçilen disk bölümünün(/bölümlerinin) imajını alır.O diskde işletim sistemi varsa onuda alır tabii.
!!! İmaj yedek değildir.Özel formatta sıkıştırılmış dosyadır.Açmak için sıkıştıran yazılımın bootableCD sine ihtiyaç var.
İmajı aldığınız anda pc her nasılsa aynen geri iade eder , imajın anlamı budur.
Aynı donanımlı bir çok pc nin kurulumunda idealdir.

Windows un kendi yedek yazılımı var.Sıkıştırma yapmaz,uzun sürer,boot etmez.
Bu yüzden tercih edilmez...

İmaj programlarında istediğini yükler/silersin imaj alırsın ve istediğin imajı seçip o noktaya dönersin.
Depfrezee türü programlar internet cafe gibi yerler içindir.Kapatıp , yeniden başlatmadıkça bir şey kalıcı olmaz.Sonra tekrar aç... uzun iş.Ama cafeler için ideal,her başlatmada ilk hali gibi.

Son düzenleme:
arkadaslar verdiginiz programlar işletim sistemini yedikliyor pekiiçindeçalışan programlarıdayedekliyormu

acronis true image içindeki programlarıda yedekliyor. kısacası 2 adet aynı özellikte pc varsa birinde acronisle yedekleme yaprsan 10-15 dk içinde ikinci pc yi ilk pc ile aynı özelliklerle yüklü programların olmuş olur. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,443
Kullanıcılar
450,373
Son üye
kidorki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri