kule vinç fren ayarı nasıl yapılır

muratti71

Üye
fm grub tlx kule vinçin fren ayarını tututuramamdım nasıl yapılıyor yardım edermişiniz
ilk açtığım da hava boşluğunun 4 mm olduğunu gördüm baktım balatalar azalmış
biraz aralığını düşürdüm çalıştı 1 gün .sonra tekrar durudu frenlr sıkmış kanca çalışmıyor
baltaları söktüm yenisi çakıldı bu sefer biraz çalıştı onlarda sıktı indiriiyor kaldırmıyor . kontaktör bırıakıyor kontaktör temik röle arızalı derken motor uçlarını boşa çıkardım elektrikde arıza olmadıgnı gördüm
şimdi bir türlü ayar yapamadım civatalar yalama oldu nerdeyse .şimdi çalışıyor balatalar dan duman çıkıyor ne yapalım bi akıl verin kendimi kule vinçden atacağım yakında kafayı yedim ...servis falan da gelmiyor burası ırak .bölgesi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Fren sistemi elektrik motorundamı yoksa ayrımı
frenin resmini koyarsan veya marka ve tipini yazarsan yardımcı olmaya çalışırız

arkadasım fıren sıstemı manyetık fırenmı eldro fırenmı nasıl fıren sıstemı manyetık sıstemsefıren gec bırakabılır fırenın bırakma zamanına bak yaylar metalı ıtemıyor olabılır elınde sentıl cakısı varsa manyetıgın cektıgı metal manyetıkle arası 1 veya 1.5 mm arasında ayarla dene

bu arada vınce enerjı verdıgınde fıren bobınıne enrjı gelıyormu bı ucları olctur belkı enerjı gelmıyordur

fren kontrolu DC voltla yapılır eğer kopru dıyot sızdırıyorsa veya AC voltaj varsa kumanda devresınde fren tam olarak açmaz

Elektrikle çalışan vinçler de mekanik fren sistemi imalatcı firmanın hesaplamalarına göre seçilir.
Bu mekanik frenleri çalıştıran sistem Elektro manyetik veya elektro hidrolik olarak seçilir.
Elektro manyetik fren bobinleri. DC (doğru akım.) NC ( Nabazanlı akım.) AC (Alternatif akım.) gerilmle çalışacak şekilde yapılırlar hangi tip olacağı ve kaç volt la çalışacağı vinçi yapan tarafından seçilir.
Büyük güçlü fren sistemlerinde Elektro Hidrolik motor sistem tercih edilir.

dostum switch bağlantısını kes direkleme yap.sorun düzelir.

Vinçlerde siviçler ve koruyucu devreler iptal edilemez. arızalı ise arıza giderilir.
siviçler iptal edilirse sonuç kaçınılmaz kaza ile sonuçlanır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri