Koyden cifligime kablo cekimi???

semihyalin

Üye
Dostlarim ben bursa iznik ilcesi sansarak mahallesinden semih yalin köyden 1100 metre uzakligina ahir yaptim koyden elektirik almak istiyorum ama bu konu hakkinda gorustugum 3 firma farkli farkli seyler soyledi mesela biri yanlis hatirlamiyorsam 4.16 kablo cektikmi sikinti olmaz diyor metresi 16 tl diyor biride 20 bin tlye komple ceker giderim diyor biride diyorki tekten aldigin projenle izininden sonra bakariz ona gore yapilacak sisteme fiyat biceriz diyor genelleme trafosuz yeraltindan ve monofoze olmaz trifaze olur diyor siz degerli tecrubeli bilgili dostlarima sormak istedim

Köyün son direginden 1100 metre son trafondan mesafeyi olcmedim ...

Sent from my SM-N910C using KontrolKalemi Forumu mobile app

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
konuyla alakam yok ama o kadar masraf yapılacaksa o paraya güneş artı rüzgar enerjisi gibi bir sistem yapılamaz mı acaba, abone ücretiydi elektrikti falan para vermemiş olursun. Kurar bir kaç lamba vs çalıştırırsın herhalde, yetmez mi ?

'. teklıf veren fırma dogrusunu demiş. Önce projenizi onaylatın, sonra malıyet ve malzeme hesabına gırın. Mesafe uzun, daha kalın kablo kesıtı cıkması muhtemeldır.

Gunes enerjisi ve ruzgar turbunu sistemi fiyati cikarttik 9 bin ile 12 bin arasinda ama bulundugum bolgede 1.5 metre kar yagisi var oyuzdende tedirgin oluyorum sonucta canlilar olacak orada -15 te zarara gerek yok ayni fiyatlara yakin yada fazlasini verip abone olmak mantikli degilmi 8 kw jeneratorum var destek yapar kotu sartlarda ama surekli calismasida zarar diye dusunuyorum...

Sent from my SM-N910C using KontrolKalemi Forumu mobile app

Önemli olan köye değil dağıtım trafosuna olan uzaklığınızdır. 1100 metre uzaklık çok yüksek. Muhtemelen dağıtım şirketiniz buraya AG Şebeke için onay vermeyecektir çünkü gerilim düşümünden dolayı cihazlarınızda sürekli problem çıkma olasılığınız çok yüksek. Eğer onay verirse o zaman direkli olarak alpek tesis te düşünülebilir. Bu yüzden önce dağıtım şirketinize giderek konuyu görüşmeniz sizi gereksiz maliyetlerden ve yetkisiz elektrikçilerden koruyacaktır.

Dostlarim ben bursa iznik ilcesi sansarak mahallesinden semih yalin köyden 1100 metre uzakligina ahir yaptim koyden elektirik almak istiyorum ama bu konu hakkinda gorustugum 3 firma farkli farkli seyler soyledi mesela biri yanlis hatirlamiyorsam 4.16 kablo cektikmi sikinti olmaz diyor metresi 16 tl diyor biride 20 bin tlye komple ceker giderim diyor biride diyorki tekten aldigin projenle izininden sonra bakariz ona gore yapilacak sisteme fiyat biceriz diyor genelleme trafosuz yeraltindan ve monofoze olmaz trifaze olur diyor siz degerli tecrubeli bilgili dostlarima sormak istedim

Köyün son direginden 1100 metre son trafondan mesafeyi olcmedim ...

Kullanacağın güç çok büyük değilse (gücü belirtmemişsin) ben 10 kw güç için kabaca hesapladım 50 mm kare iletken kurtarıyor Fakat bu kesitte iletkene ödeyeceğin para ile bir trafo alabilirsin sami inci arkadaşımızın belirttiği gibi y.g götürmek daha mantıklı olacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri