Kontrolkaleminizi sıksık kontrol edin..

bende artık ölçü aleti kullanıyorum zaten.evime bile sokmuyprum artık kontrol kalemini

Tecrübeler için herkese teşekkürler. Sanal da kontrolkalemi'nden vazgeçemem fakat günlük hayatta geçicez galiba :cool:

Geçmiş olsun kardeşim ... Ben kendi deneyimimi aktarmak istiyorum kara senin... Hiç bir işe tek faz kalemi ile gitmem eğer rst çalışacaksam kesinlikle izeltaş ve 2 kontrol kalemi..

sakın ne faz kalemine ne de kontrol kalemine güvenmeyin herzaman ölçü aleti ile kontrol en sağlıklı yoldur . ve kontrol kalemi çalışıyorda olsa özel durumlarda göstermeyebilir.

faz kalemi ve kontrol kalemi yanıltır. ölçü aleti. diyorum başka söze gerek yok

geçmiş olsun elektrik dışarıdan basit bir iş gibi görünüyor ama her an her duruma hazırlıklı olmakl gerekiyor tekrar geçmiş olsun

Arkadaşlar 380 v. da çalışırken faz kalemleri kullanmanızı tavsiye ederim.Kontrol kalemleri bir çok yerde yanıltabilir.

Evet zaten yanılmıyorsam iş güvenliği kapsamında kontrol kalemi kaldırıldı yerine faz kalemi kullanılıyor.

tüm arkadaşlara bu konuda katılıorum elektrik işiyle ugraşan arkadaşlar gercekten kalite olarak kontrol kaleminde izeltaş pensede knıpex başka marka kesinlikle kullanmam sizede önerim bu markalardan şaşmayın derim size ama yinede seçim sizin tabi

___

bide arkadaşlar knıpex yüksek gerilim pensesi boluda bulamıorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
enerji kesilse bile elektrik varmıs gıbı hareket edilmeli.Hocamızın bır lafı vardı rahmetlinin:
"Bazı kimseler bazı hataları yapamaz" derdi.Bu meslekte bazı hataları yapamayız.Yoksa sonucu olum yada sakat kalmayla sonlanabılır.Kolay gelsın.

geçmiş olsun .verilmiş sadakan varmış kardeşim ....

arkadaşlar mümkün olduğunca sadece kontrol kalemine güvenipte kontrollerinizi yapmayın.
ölçü aletleri ve duzzpoler var birkaç kontrolden kimseye zarar gelmez.mesleğin temel şartı kontrol ve dikkat.geçmiş olsun arkadaşım sana.

benimde bu hafta izeltaş kontrolkalemim çalışmadı üst vidası oksitlenme yapmış.allahtan şüphelendim farkına vardım.dikkat edelim hatta iki tane tasıyalım derim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri